Artykuły 2015

WMS: Reaktywacja!
W Ewangelii wg św. Mateusza możemy znaleźć ciekawy obraz Ojca rodziny, który: ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare (13,52). Tak też powinno być i w naszym życiu! Sztuką jest pogodzić te dwa elementy. To zadanie próbuje zrealizować Wolontariat Misyjny Salvator, który zdecydował się w tym roku przeprowadzić rebranding, czyli proces zmiany postrzegania WMS poprzez zmianę wizerunku, logo, oraz wyznaczenia nowych celów i zadań. Nowy może być obraz, metoda, ale treść...
Meksyk, Merida: Spotkanie Salwatorianów Świeckich
Dnia 24 października b.r. odbyło się spotkanie salwatorianów świeckich mieszkających w Meridzie. W sobotnie popołudnie ponad dwadzieścia osób uczestniczyło we Mszy Świętej, konferencjach i wspólnym dzieleniu się swoim salwatoriańskim doświadczeniem. Ks. Andrzej Kusiak SDS przeprowadził konferencję dotyczącą podstaw życia salwatoriańskiego w świetle działalności ks. Otto Hopfenmullera SDS.
Meksyk: Balonowy różaniec
W Campeche, na zakończenie tygodnia misyjnego, w sobotni wieczór odbył się marsz misyjny. Natomiast w niedzielę delegacje grup uczęszczających na katechezę przy parafii powierzonej opiece salwatorianów, odmówiły różaniec misyjny. Przy każdej dziesiątce przyczepiano balony, po czym cały różaniec wzniósł się w niebo.
Meksyk, Campeche: Dzień skupienia
W ostani weekend października odbył się w Campeche dzień skupienia. Z okazji trwającego wtedy tygodnia misyjnego, poruszono tematy związane z misjami. Uczestnicy poznawali świętych, odznaczjacych się zapałem misyjnym, m.in. św. Franciszka Ksawerego czy św. Tereskę od Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło też akcentów salwatoriańskich, jak np. charakterystyka sylwetki ks. Otto Hopfenmüllera.
Seminarium SDS: Konferencja o św. Janie Pawle II
Dnia 27 października 2015 r., w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie,,,miała miejsce konferencja zatytułowana „Jan Paweł II – Człowiek – Polak – Święty”. Inspiracją do jej organizacji jest trwający Rok Jana Pawła II, ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przypadająca w tym roku 10-ta rocznica śmierci Papieża oraz pierwsza rocznica jego kanonizacji.
Bielsko-Biała: Pola Nadziei 2016
Dnia 15 października br., w Bielsku-Białej miała miejsce inauguracja XII edycji Pól Nadziei. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa ekumenicznego w kościele salwatorianów pw. NMP Królowej Polski. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz lokalnych i pralamentarzyści, dyrektorzy miejscowych szkół i uczniowie.
RMS: Pielgrzymka piesza do św. Jadwigi
Po raz kolejny, w ubiegłą sobotę kilka tysięcy osób postanowiło poświęcić swój wolny dzień na pielgrzymowanie do grobu św. Jadwigi, do Trzebnicy. Jedną z największych grup była grupa ósma, salwatoriańska, prowadzona przez duszpasterzy RMS-u. O 6.00 rano, we wrocławskiej katedrze odbyło się oficjalne rozpoczęcie, po którym pielgrzymi ruszyli na szlak. Podczas czterech etapów pątnicy mieli okazję do modlitwy, a także, m.in. do wysłuchania konferencji o przebaczeniu,...
Zaproszenie: Poznaj placówki misyjne WMS
WMS zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Wolontariatu Misyjnego Salvator, które odbędzie się pod hasłem „Błogosławieni ubodzy.Napełniasz serce czy kieszeń?”. Spotkanie odbędzie się w Niepokalanowie k. Warszawy w terminie 6-8 listopada 2015 r. w Ośrodku Formacyjnym Rycerstwa Niepokalanej: ul. Teresińska 32, Niepokalanów k. Warszawy.
SOP: Powołania w perspektywie ŚDM
W dniach 16-17 października br., na Jasnej Górze odbyła się kolejna Ogólnopolska Kongregacja Referentów Powołaniowych. Tegorocznym tematem spotkania było „Duszpasterstwo powołań w perspektywie ŚDM”.
Meksyk: Tydzień Misyjny z JPII
W dniach 11-22 października, w parafii św. Józefa Robotnika w Campeche, przeżywane są dwa wielkie wydarzenia: Tydzień Jana Pawła II oraz Tydzień Misyjny, w łączności z Kościołem Powszechnym. Tematy misji Kościoła, charyzmatu salwatoriańskiego i Papieża Pielgrzyma mocno się przenikają. Taki charakter przybrały też poszczególne dni. Przede wszystkim postawiono na modlitwę, Mszę św. i różaniec.
Strona 3 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010