Artykuły 2015

Mikołów: Uroczystość poświęcenia Salwator Park
Dnia 8 grudnia 2015 roku odbyła się uroczystość poświęcenia nowo wyremontowanego domu zakonnego salwatorianów w Mikołowie przy Pl. Salwatorianów 1 i jednocześnie oficjalna inauguracja działalności Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Salwator Park.
Albania: Odpust w Dobёr
Jak co roku parafianie i mieszkańcy miejscowości Dobёr z utęsknieniem czekali na odpust, aby w szczególnie uroczysty sposób wyrazić swoją cześć dla patrona kościoła, św. Mikołaja. Święty ten cieszy się szacunkiem nie tylko dzieci, ale przede wszystkim dorosłych, którzy niejednokrotnie polecają mu się i zawierzają całe rodziny w skomplikowanych sytuacjach życiowych.
Albania: Spotkanie ministrantów
Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia, w lokalnym dekanacie odbyło się spotkanie ministrantów. Tegoroczny temat zaczerpnięto z Ewangelii według św. Jana: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali” (J 13,34).
Albania: Triduum św. Mikołaja
Żywa tradycja obchodów dnia św. Mikołaja ma swój wyjątkowy wymiar w Murqinie, małej miejscowości należącej do salwatoriańskiej parafii Bilaj w Albanii. Patron tutejszego kościoła jest wszystkim znany. Co roku dzień 6 grudnia jest długo wyczekiwany nie tylko ze względu na prezenty, ale szczególne znaczenie dla rodzin zamieszkujących Murqinę.
Meksyk: Pierwsze wspólne spotkanie świeckich salwatorianów
W klasztorze salwatorianów w Capeche, w wigilię nowego roku liturgicznego, spotkali się salwatorianie świeccy. Głównym celem była integracja dwóch wspólnot świeckich salwatorianów: z Campeche oraz z Meridy. Choć w tym drugim mieście salwatorianie nie prowadzą już działalności duszpasterskiej, to idea o. Jordana stale jest tam obecna.
Studia Salvatoriana Polonica: Najnowszy numer
Już wkrótce (8 grudnia 2015 r.) zakończy się Salwatoriański Rok Misyjny. Niespełna dwa miesiące później (2 lutego 2016 r.) dobiegnie końca ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. Oba te wydarzenia stanowiły inspirację dla redakcji „Studia Salvatoriana Polonica” i dlatego najnowszy numer salwatoriańskiego pisma naukowego został poświęcony w głównej mierze tematowi: „Misyjny wymiar życia konsekrowanego”.
Generalat: Proces beatyfikacyjny Założyciela
Rodzina w Brazylii otrzymała łaskę przez wstawiennictwo O. Jordana, która może zostać uznana za cud. W dniu 24 stycznia 2014 roku małżeństwo mieszkające w Jundiaí, w Brazylii, z radością stwierdziło, że zostaną rodzicami. Z powodu problemów zdrowotnych w w czasie ciąży, przeprowadzono badania lekarskie, po których rodzice zostali poinformowani, że ich mająca przyjść na świat córka prawdopodobnie urodzi się z deformacjami kości. W tym trudnym momencie rodzice postanowili...
Warszawa gotowa na ŚDM 2016
W ciągu ostatniego miesiąca parafia NMP Matki Zbawiciela w Warszawie przeżywała cztery bardzo ważne wydarzenia na drodze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Najpierw wolontariusze z salwatoriańskiej parafii, w niedzielę 18 października, zorganizowali różaniec z rozważaniami w intencji całego dzieła Światowych Dnu Młodzieży. Poprowadzili także, przeplatane modlitwą i pieśniami, nocne czuwanie, z 19/20 października, przy symbolach ŚDM w kościele na pl. Zbawiciela w...
WMS: Napełniasz serce czy kieszeń?
„Błogosławieni ubodzy w Duchu! Napełniasz serce czy kieszeń” – pod takim hasłem odbyło się pierwsze w tym roku akademickim ogólnopolskie spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. W dniach 6-8 listopada do Niepokalanowa przyjechało ponad 80 wolontariuszy z całej Polski. Wszyscy w doskonałych nastrojach, z głowami przepełnionymi wrażeniami z wakacyjnych pobytów na placówkach misyjnych. Plan na każdy dzień był niezwykle zróżnicowany.
USA, Verona: Rekolekcje na Wzgórzu Miłosierdzia
Od 23 do 25 października, w klasztorze salwatorianów w Veronie, w stanie New Jersey, trwały rekolekcje, które prowadził ks. Joachim Stencel SDS. Temat rekolekcji brzmiał „Maryja i Słowo Boże”. W tradycji Kościoła Maryja często jest przedstawiana jako doskonała „ikona” lectio divina: Matka brzemienna, która słucha, rozważa, wydaje na świat Słowo.
Strona 2 z 19

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010