Artykuły 2015

RMS: Salwatoriańskie EDK
Już w czterech polskich miejscowościach salwatorianie organizują Ekstremalne Drogi Krzyżowe: Warszawa (dwie trasy), Piastów, Elbląg oraz Wrocław. Wrocławska EDK, pod kuratelą Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, wyruszy w nocy z 28 na 29 marca z kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej w dolnośląskiej stolicy, by dotrzeć do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.
RMS: Czas Wzrastania
Dnia 27 lutego 2015 roku duszpasterze Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej wraz z młodzieżą gościli w Radio Maryja. Słuchacze audycji „Czas Wzrastania” otrzymali sporą garść informacji o salwatorianach, realizowanych przez nich apostolatach, a szczególnie o Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.
Mikołów: Wyróżniony w mieście
Dnia 14 lutego 2015 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie odbył się Bal Mikołowianina Roku, w takcie którego wręczone zostały statuetki Mikołowianina Roku 2014. Wśród nagrodzonych znalazł się salwatorianin ks. Jacek Grucela, otrzymując wyróżnienie za realizację inicjatyw społecznych na rzecz dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Kraków: Ciągle widzieć cel
Dnia 28 lutego 2015 roku w Krakowie oficjalnie rozpoczęła się trzecia kadencja przełożonego Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela ks. Piotr Filasa. Przez najbliższe trzy lata wspierać go będzie sześcioosobowa rada prowincjalna składająca się z wikariusza prowincjalnego ks. Józefa Figla i pięciu konsultorów.
WMS: Przejrzyj się w lustrze Słowa Bożego
Bezpośrednio po ogólnopolskim spotkaniu członków i sympatyków Wolontariatu Misyjnego Salvator, mającym miejsce w Trzebini w dniach 13-15 lutego 2015 roku, odbyły się pięciodniowe rekolekcje zimowe w Zawoi. Piętnaścioro uczestników, którym towarzyszyli duszpasterze WMS, „przeglądało się w lustrze Słowa Bożego”.
Mikołów: Ferie na wesoło
Okres ferii zimowych w salwatoriańskiej parafii pw. NMP Matki Zbawiciela w Mikołowie obfitował w wiele inicjatyw, które pozwoliły dzieciom i młodzieży ciekawie i wartościowo przeżyć ten czas. Wyjazdy na basen, do kina, na narty i do kręgielni to niektóre z atrakcji.
WMS: Piękne kobiety
Wolontariat Misyjny Salvator, w ramach akcji Cztery Strony Świata, serdecznie zaprasza na spotkanie z wolontariuszkami, które zabiorą w podróż misyjną do Ziemi Świętej. Paulina Olechowska i Ilona Piróg opowiedzą o dostrzeganiu piękna kobiet w ułomnościach i odmiennościach.
WMS: Chleb na Życie Wieczne
W weekend 13-15 lutego wolontariusze z Wolontariatu Misyjnego SALVATOR przeżywali swój kolejny zjazd ogólnopolski. Tym razem zgromadzali się w klasztorze salwatorianów (będącym jednocześnie Centrum Formacji Duchowej) w Trzebini. Liczna grupa wolontariuszy i sympatyków WMS-u przyjechała na dwie intensywne doby, aby pod przewodnictwem o. Adama Szustaka, ks. Krzysztofa Porosło i wielu innych osób zaangażowanych w poprowadzenie spotkania,...
Austria: Salwatorianie na Piłkarskich Mistrzostwach Europy
W dniach od 23 do 27 lutego 2015 roku w austriackim mieście St. Pölten odbywają się IX Piłkarskie Mistrzostwa Europy Księży. Wśród kapłanów przybyłych z 16 krajów są także salwatorianie. W reprezentacji Węgier gra ks. Robert Dłubała SDS i ks. Istvan Barazsuly SDS, a Albanie reprezentują ks. Artan Seli SDS i ks. Dawid Rogala SDS. Podczas Mszy św. odprawianej pod przewodnictwem ks. bpa Klausa Künga, księża modlili się o pokój na świecie,...
RMS: Intensywny odpoczynek od szkolnej ławki
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, w dniach od 26 stycznia do 1 lutego, przeprowadził pierwszy turnus rekolekcji zimowych dla młodzieży. Miejscem spotkania był Ośrodek Rekolekcyjno-Wypoczynkowy w Kasinie Wielkiej. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób z następujących województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Tematem przewodnim było hasło „Zaczynamy”. Uczestnicy spotkania, pochylając się nad Ewangelią...
Strona 16 z 19

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010