Artykuły 2015

Bilaj, Albania: Młodziankowe świętowanie
Bilajskie dzieci i młodzież zebrali się w zgraną grupę i wyjechali pod opieką swych duszpasterzy na wycieczkę do Tirany. W liturgiczne święto Młodzianków przedstawiciele młodego pokolenia odwiedzili katedrę w stolicy Albanii. Tam czekało ich ciepłe przywitanie administratora diecezji bpa Georga Frendo OP.
Międzywodzie: Dekanalne spotkanie kolędowe
Dnia 29 grudnia 2015 roku w domu zakonnym salwatorianów w Międzywodziu odbyło się spotkanie kolędowe dekanatu Wolin. Przewodniczył mu biskup pomocniczy senior archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Marian Błażej Kruszyłowicz OFMConv, a uczestnikami byli wszyscy kapłani diecezjalni i zakonni pracujący w dekanacie Wolin.
Albania: Boże Narodzenie w Bilaj
Radosne Święta narodzin naszego Pana i Zbawiciela napełniają serca pokojem i nadzieją. Katolicy w Bilaj obchodzą Boże Narodzenie zachowując starannie stare zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Najmłodsza część parafii zaangażowała się w przygotowanie misterium bożonarodzeniowego.
Miłosierdzia Narodzenie
Kontemplując betlejemską scenę narodzenia Zbawiciela Świata, warto samemu poczuć się dzieckiem bezgranicznie umiłowanym przez Ojca. Kontekst Jubileuszu Miłosierdzia uwydatnia jeszcze bardziej to, że Boża miłość udowodniona przez krzyż, może przezwyciężyć nasze słabości i nas uszczęśliwić. Potrzeba jedynie zaufania.
Trzebinia: Rok Miłosierdzia otwarty
W niedzielę 13 grudnia br. o godzinie 15.00 w Bazylice i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebinii został zainaugurowany, ogłoszony przez papieża Franciszka, Rok Miłosierdzia. Dokonał tego ks. Piotr Filas SDS jako delegat ks. kard. Stanisława Dziwisza i jednocześnie przełożony Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.
Kraków-Łagiewniki: Brama Miłosierdzia otwarta
Dnia 8 grudnia br. wspólnota salwatoriańska z krakowskich Łagiewnik uczestniczyła w uroczystościach rozpoczęcia Roku Miłosierdzia w Bazylice Bożego Miłosierdzia. O godzinie 15.00 księża salwatorianie S. Wąsik, S. Soczyński oraz I. Kiełbasa prowadzili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem bpa Jana Zająca.
Zima z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań
Już za niecały miesiąc rozpoczną się w Polsce ferie zimowe. Salwatoriański Ośrodek Powołań, jak co roku, przygotował kilka turnusów, na które zaprasza młodzież męską od 6 klasy szkoły podstawowej aż po studentów i młodzież pracującą.
RMS: Kurs animatorów w Krakowie
W ubiegłym miesiącu ponad 30 młodych ludzi z całej Polski przyjechało na weekend do salwatoriańskiej placówki w Krakowie, aby się szkolić, pogłębiać swoją wiarę i wiedzę, spotkać się z Bogiem i z drugim człowiekiem, a także dobrze się bawić. To wszystko zapewnił kurs dla animatorów Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.
Meksyk: Ślubowali
Dnia 8 grudnia Kościół przeżywał uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Był to zarazem pierwszy dzień Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka, a także dla salwatorianów rocznica powstania Zgromadzenia. W parafii św. Józefa Robotnika, w Campeche świętowanie rozpoczęto od Mszy św. w miejscowej katedrze i otwarcia drzwi miłosierdzia.
Kanada: 25-lecie obecności salwatorianów
Salwatorianie świętują rocznicę 25 lat pracy w Kanadzie. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w dniu 25 października 2015 roku, której przewodniczył arcybiskup Vancouver J.Michael Miller CB oraz salwatorianie pracujący w Vancouver: ks. Maciej Woś, ks. Krzysztof Pastuszka oraz ks. Jan Grotkowski z Campbell River.
Strona 1 z 19

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010