Artykuły 2013

Albania: Pielgrzym
Piesze pielgrzymki znane są powszechnie i praktykowane przez wiernych Kościoła Katolickiego. Pielgrzymuje się do miejsc świętych związanych z życiem i działalnością osób świętych, do miejsc objawień Matki Bożej, a także do Ziemi Świętej. Trzy główne kierunki pielgrzymkowe chrześcijan to Rzym, grób św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela i Jerozolima. W święto nawrócenia Apostoła Narodów do drzwi domu zakonnego salwatorianów w...
Śp. Ks. Józef zak. Janusz Wątroba SDS
Dnia 19 stycznia 2013 roku w Bielsku-Białej zmarł Ks. Józef Wątroba. Msza Św. żałobna została odprawiona dnia 23 stycznia w kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej.
RMS: „Między ziemią a niebem”
W niedzielę, dnia 20 stycznia 2013 roku, w programie katolickim „Między ziemią a niebem” emitowanym w Telewizji Polskiej, zaprezentowano materiał promujący akcje zimowe Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. W tym roku rekolekcje dla młodzieży odbędą się w Kasinie Wielkiej i w Zakopanem.
WSD: Parlamentarzyści i samorządowcy w seminarium
Dnia 12 stycznia 2013 roku w bagieńskiej wspólnocie seminaryjnej miało miejsce, tradycjnie już, spotkanie opłatwkowo - kolędowe z samorządowcami i parlamentarzystami ziemi dolnośląskiej. Wśród zaproszonych gości byli obecni posłowie Jacek Świat i Marek Łapiński, wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, wicewojewoda Ewa Mańkowska, starosta trzebnicki Robert Adach, a także burmistrzowie Obornik Śląskich, Żmigrodu, Wołowa, Brzegu Dolnego oraz Prusic, radni...
Gość Niedzielny: Ksiądz na śmietniku
Ks. Rafał Kowalski na łamach Gościa Niedzielnego (GN 49/2012) opisuje działalność salwatorianina ks. Artura Chrzanowskiego, którego nazywają „śmietnikowym księdzem”, bo służy najuboższym mieszkańcom Manili.
Śp. Ks. Marian Madlewski SDS 1934-2013
Przekraczająca półwiecze kapłańska posługa ks. Mariana była świadectwem wierności przyjętym przed laty zobowiązaniom. Troska duszpasterska o parafian w Trzebnicy, Gorzowie Wielkopolskim, Mikołowie, Trzebini oraz Bielsku-Białej, poświęcenie się głoszeniu Słowa w czasie wielu serii misji i rekolekcji parafialnych oraz zabieganie o dobro salwatoriańskich wspólnot zakonnych, były realizacją młodzieńczych marzeń o kapłaństwie, a owoce jego działalności stanowią...
Albania: "Pożegnanie pod dobrą gwiazdą"
Uroczystość Objawienia Pańskiego jest głęboko zakorzeniona w tradycji i religijności Albańczyków. Najstarsi mieszkańcy wioski Bilaj nazywają to święto "dniem wody święconej". W tym bowiem dniu wszyscy przychodzą na Eucharystię z naczyniami, by napełnić je potem poświęconą wodą. Zgodnie z tradycją woda ta ma posłużyć kapłanowi do błogosławieństwa domów podczas wizyty duszpasterskiej.
RMS: Nowy Rok z RMS-em
„Opa! Cicha noc!”- tak śpiewała jedna z grup podczas prezentacji nowego opracowania kolęd. Noc sylwestrowa, jak zawsze, nie jest cicha. Bo i nie można tłumić w sobie radości, że kolejny rok za nami i czas wkroczyć w to, co nowe i nieznane. Z jednej strony budzi się radość, z drugiej trochę niepewności i znaków zapytania: co ten Nowy Rok przyniesie.
Ukraina: Młodzież z Chodorowa w Brzozdowcach
W czasie przerwy świątecznej (kalendarz juliański, według którego cerkwie prawosławne i ukraińska cerkiew greckokatolicka wyznaczają daty świąt) w salwatoriańskim domu w Brzozdowcach, na Ukrainie, odbyły się rekolekcje dla młodzieży.
Strona 19 z 19

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010