Artykuły 2012

Ukraina: Polska wigilia
W przeddzień świąt Bożego Narodzenia w miejscowości Nowy Rozdół, należącej do parafii w Brzozdowcach, odbył się wieczór wigilijny. Organizatorem spotkania była „Wspólnota Polska”, która gromadzi wokół siebie Polaków żyjących w Nowym Rozdole i okolicznych miejscowościach.
Elbląg: Pasterka w nowym kościele
Dla Salwatoriańskiej Rodziny Święta Bożego Narodzenia to główne święto patronalne Zgromadzenia. Salwatoriańskie parafie często mają przy tej okazji dodatkowe powody do radości. Tak było w tym roku w Elblągu, gdzie po raz pierwszy obchodzono Narodziny Jezusa Chrystusa w nowej, wyczekiwanej od 28 lat, świątyni!
Międzywodzie: Relikwie św. Ojca Pio w domu rekolekcyjnym
W Uroczystość Bożego Narodzenia podczas Mszy św. pasterskiej, którą odprawiono 24 grudnia 2012 o godzinie 22.00, do kaplicy domu zakonno - rekolekcyjnego w Międzywodziu zostały wprowadzone relikwie św. o. Pio.
Śp. Ks. Władysław Węglarz SDS, 1950-2012
Dnia 27 grudnia 2012 roku o godz. 13.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie, odbył się pogrzeb salwatorianina Ks. Władysława Węglarza, który zmarł rankiem dnia 21 grudnia w trzebnickim szpitalu. Mszy Św. przewodniczył i kazanie wygłosił prowincjał ks. Piotr Filas. Żegnali go współbracia, rodzina i przyjaciele.
Wierzę w Boże narodzenie
Cały Kościół łączy się w dziękczynieniu za wcielenie Zbawiciela. Tajemnica ta jest esencją naszej wiary w Boga, który tak umiłował swój lud, że Syna swego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy miał życie i miał je w obfitości. Nasze święta obfitują w potrawy, które w tym czasie smakują wyjątkowo oraz wiele uczuć i emocji. Oby obfitowały również w gesty i postawy umacniające dar WIARY w każdym z nas.
Albania: Wigilia dla Ubogich
Adwentowe oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia związane jest z radosnymi przygotowaniami na przyjęcie nadchodzącego Zbawiciela. Jednak nie dla wszystkich czas ten jest radosny i wolny od trosk. Ludzie samotni, ubodzi i chorzy, którzy zmagają się ze swoim ciężkim losem często nie mają czasu, by pochylić się nad tajemnicą Narodzenia Bożego Syna. Stąd zrodziła się inicjatywa Misjonarek Miłości z Tirany i salwatorianów z Bilaj, aby w sali katechetycznej w...
Śp. Ks. Stanisław Moździerz SDS, 1936-2012
Dnia 17 grudnia 2012 roku we Wrocławiu zmarł ks. Stanisław Moździerz. Przez ponad pół wieku był duszpastersko zaangażowany w salwatoriańskich parafiach na terenie Dolnego Śląska.
CFD Kraków: Bp Grzegorz Ryś ponownie wśród formatorów
W dniach 17-21 grudnia 2012 r. trwa w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie dziewiąta sesja Szkoły Wychowawców Seminaryjnych 2011-2013. W pierwszym dniu z uczestnikami Szkoły spotkał się bp dr hab. Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, który przewodniczy również Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa KEP. Były rektor WSD Archidiecezji Krakowskiej (2007-2011) oraz przewodniczący Konferencji Rektorów...
Albania: Błogosławieństwo nowego tabernakulum
Trzecia niedziela adwentu „Gaudete” jest niedzielą radości. Dla wiernych z parafii Bilaj radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia łączyła się z radością płynącą z faktu, że wciąż jeszcze remontowany kościół parafialny ma już godne mieszkanie dla Jezusa Eucharystycznego. Podczas Mszy Świętej pobłogosławione zostało nowe tabernakulum.
Albania: Dzień skupienia ministrantów
W sobotę, 15 grudnia, w domu zakonnym salwatorianów w Bilaj odbył się adwentowy dzień skupienia dla ministrantów. Prowadzącym i opiekunem uczestników tego dnia był ks. Dariusz Nowak SDS. W spotkaniu wzięli udział chłopcy z trzech miejscowości należących do parafii: Murqina, Mallkuc i Bilaj.
Strona 1 z 20

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010