Artykuły 2011

Katolik.tv: IV niedziela Adwentu
Ostatnia niedziela adwentu „Naszej drogi do Boga” jest szczytem oczekiwania i powinna być także szczytem podjętych przez nas działań. Drogi, którymi podążamy w życiu, nie mogą być celem samym w sobie, muszą prowadzić do określonego miejsca i Osoby. Jeśli cały adwent był drogą i wędrówką – IV niedziela będzie kresem drogi, celem, który został przemyślany, wyznaczony i osiągnięty.
Zakopane: Mistrzostwa Polski Służby Liturgicznej w Piłce Halowej
W ramach rozgrywek Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej, ministranci i lektorzy parafii NMP Matki Zbawiciela w Zakopanem-Antałówce, zajęli I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w dekanacie zakopiańskim.
Katolik.pl: Specjalnie na adwent 2011 rekolekcje internetowe
W ubiegłych latach serwis Katolik proponował czytelnikom rekolekcje adwentowe i wielkopostne oparte na ciekawych, specjalnie wybranych książkach. Przez kilka dni na stronie pojawiały się codziennie nowe rozważania na konkretny dzień. Takich rekolekcji nie zabraknie także i w tym roku!
RMS: Akcja na północy
Duszpasterze RMS-u udali się na północ Polski, a dokładnie do Węgorzewa, gdzie przez prawie cały tydzień (30 XI – 4 XII) odwiedzali szkołę i dwie salwatoriańskie parafie znajdujące się w tym mieście. Dzięki akcji informacyjnej, prowadzonej przez cały tydzień w Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga, możliwe było przeprowadzenie dnia skupienia.
Campeche, MX: "Wielkie dzieła rosną w cieniu krzyża"
W świetle tych słów Ojca Franciszka Jordana wspólnota polskich salwatorianów w Meksyku, dnia 8 grudnia br., przeżywała 130 rocznicę założenia Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. W świętowaniu tego ważnego wydarzenia, zakonnikom towarzyszyli oddani parafianie i uczniowie szkół.
CFD: Rekolekcje adwentowe
Serwis biblia.wiara.pl udostępnia, w ramach rekolekcji adwentowych, w dniach 11-16 grudnia, konferencje ks. Krzysztofa Wonsa SDS pt.: „Tęsknota za Ojcem”. Jest to nagranie sesji formacyjnej pod tym samym tytułem, przeprowadzonej w Szkole Modlitwy Słowem Bożym w Centrum Formacji Duchowej salwatorianów w Krakowie w listopadzie ubiegłego roku.
Elbląg: Poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego
Dnia 4 listopada w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym miało miejsce poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Bloku Operacyjnego z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią. Aktu poświęcenia dokonał ordynariusz diecezji elbląskiej ks. bp Jan Styrna, w obecności dyrekcji szpitala, władz samorządowych, pracowników szpitala i księży kapelanów. Posługę kapelanów szpitala pełnią salwatorianie: ks....
Albania: 130-te urodziny
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i w 130. rocznicę założenia zgromadzenia zakonnego salwatorianów, w miejscowości Rragam, w Kościele pod wezwaniem świętego Michała, była sprawowana uroczysta Msza święta, w której uczestniczyli księża i siostry salwatorianki pracujący na terenie Albanii. Eucharystii przewodniczył superior Fundacji Albańsko – Czarnogórskiej ksiądz Artan Seli, który wygłosił również...
USA, Merrillville: Diecezjalne Sanktuarium Maryjne
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i 130. Rocznicę Założenia Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, salwatorianie w Merrillville, w stanie Indiana, z wielką radością przyjęli dekret biskupa diecezji Gary J. E. Dale’a Melczek, ustanawiający kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej Sanktuarium Diecezjalnym.
Katolik.tv: III niedziela Adwent... naszej drogi do Boga
Co wspólnego mają żyrafy, Tanzania, biały habit i III niedziela Adwentu? Okazuje się, że wiele. Misyjność i posłannictwo do głoszenia Dobrej Nowiny to także nasze zadanie na Adwent. Przypomina o tym ks. Mieczysław Kijaczek – wieloletni misjonarz z Tanzani, duszpasterz Salwatoriańskiego Referatu Misji Zagranicznych.
Strona 2 z 30

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010