Więciórka: Dla Małego Wojownika

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Więciórka: Dla Małego Wojownika

Mimo, iż panował srogi mróz to wnętrze małego kościoła parafialnego pw. MB Ostrobramskiej w Więciórce, gdzie posługują salwatorianie, rozgrzały gorące serca uczestników i gości 8. Edycji Świątecznej Akcji Gorących Serc. Akcja, organizowana przez ks. Dariusza Sikorskiego SDS wraz z zespołem SAVIOUR działającym przy Salwatoriańskim Ośrodku Szkoleniowo-Terapeutycznym, odbyła się 3. stycznia 2016 roku.
{[description]}

Zainicjowana w 2009 roku akcja ma od początku cel charytatywny – w tym roku zbiórka pieniędzy została przeznaczona na leczenie należącego do parafii Wojtusia Kochnowicza. Po każdej Mszy Świętej przedstawiciele zespołu sprzedawali losy oraz rozdawali ciasteczka biorące udział w konkursie na „Cukiernika roku”. Do rywalizacji stanęło jedenastu cukierników. Finezja wykonania oraz połączenie smaków w przygotowanych smakołykach wprawiały w zachwyt degustatorów słodkości.

Finałem akcji był koncert, który odbył się w kościele o godzinie 15.00. Zgromadzeni w świątyni mieli okazję kolędować z liczną grupą wykonawców przybyłych z różnych miejscowości. Wśród artystów znalazły się zespoły Saviour i Espoir z Więciórki, Suffragium z Bysiny, Szczyrzycanki ze Szczyrzyca, Mali Krzczonowianie z Krzczonowa, Orkiestra Dęta OSP z Tokarni, Kliszczacy z Tokarni, Zbyrcok z Juszczyna, schola „Podaruj Radość” z Pcimia. Dodatkowo wystąpili mali kolędnicy z Więciórki: Alicja Bednarz, Dawid Wójcik oraz Dzwoneczki z Więciórki.

Pomiędzy występami trwała loteria fantowa. Nagrodami głównymi były: lustrzanka cyfrowa, rower oraz robot kuchenny. Nie zabrakło również emocji związanych z licytacją, w której największe zainteresowanie budziły obrazy na drewnie MB Częstochowskiej, ręcznie wykonana figura Matki Bożej, gitara akustyczna oraz piłka z autografami zawodników Wisły Kraków.

Koncert Gorących Serc był bezpośrednio transmitowany dzięki pracy Kamila Bargiela z Radia Ain Karim ze Skomielnej Czarnej. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na Cukiernika Roku 2016. Specjalna komisja oceniała wyroby cukiernicze pod względem kilku kryteriów. Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy w historii zwyciężył mężczyzna – Konrad Marszalik.

Finałem koncertu było ogłoszenie sumy, jaką udało się zebrać: ponad jedenaście tysięcy złotych. Rodzina Wojtusia oraz wszyscy zebrani nie kryli wzruszenia i radości, że mała społeczność może się tak jednoczyć w szczytnym celu. Na koniec odśpiewano rodzimą kolędę „Tam przy górze, przy dolinie”.

Mariola Kowalik

Zdjęcia:  Studio CLIP  Sylwester  Jamrozik
Relacja TV: link tutaj.


Więciórka: Dla Małego Wojownika Zobacz galerię