Węgry: „Razem na drodze”

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Węgry: „Razem na drodze”

W dniach 25-26 czerwca 2010 roku w salwatoriańskiej parafii w Galgahévíz (Węgry) odbyło się VI Spotkanie Diecezji Vác pod hasłem „Razem na drodze”. Uczestnikom towarzyszyły słowa z Listu do Koryntian: „Różne są dary łaski i różne posługiwania, ale ten sam Duch”.

{[description]}

Od sześciu lat wierni diecezji Vác spotykają się w wybranych parafiach aby umocnić jedność Kościoła lokalnego, spotkać się ze swoimi biskupami i pogłębić osobistą relację z Bogiem.

W centrum bogatego programu obu dni była uroczysta Eucharystia. W pierwszym dniu przewodniczył jej biskup pomocniczy Diecezji Vác bp Lajos Varga, a Mszy Św., która była zwieńczeniem spotkania przewodniczył ordynariusz bp Miklós Beer.

Wydarzenie to było również sposobnością do promocji charyzmatu salwatoriańskiego. Wzięli w nim udział salwatorianie i salwatorianki z Węgier, Rumuni, Austrii, Indii, Filipin, Słowacji, Włoch i Polski. Przedstawicielem generalatu był konsultor generalny ks. Bronisław Jakubiec, a polski prowincjalat reprezentował wiceprowincjał ks. Bogusław Loska.

Spotkanie zorganizowali salwatorianie pracujący w Fundacji Węgierskiej Polskiej Prowincji Salwatorianów z wydatnym wsparciem parafian z Galgahévíz.

Obecnie w Fundacji Węgierskiej  pracuje sześciu polskich salwatorianów. Troską duszpasterską obejmują oni wiernych dwóch parafii w diecezji Vác (Galgahévíz i Sződliget) oraz uczniów Katolickiej Akademii Piłkarskiej w Gyula.

www.salvator.hu