Warszawa: Zakończenie roku w STUDENT+

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Warszawa: Zakończenie roku w STUDENT+

W miniony czwartek, członkowie wspólnoty STUDENT+ spotkali się ostatni raz w ramach czwartkowej Eucharystii, aby wspólnie dziękować Panu Bogu na wszystkie otrzymane w tym roku akademickim łaski oraz prosić o dobre wakacje. To był też czas, aby podziękować sobie nawzajem za cały trud i serce włożone w organizację spotkań, wyjazdów i nie tylko.
{[description]}

Nie zabrakło radości, ale i łez wzruszenia. A dziękować było za co!
To był naprawdę intensywny rok. Łącznie, we wszystkich tegorocznych spotkaniach uczestniczyło ponad 100 osób. Na każde cotygodniowe czwartkowe spotkania przychodziło od 30 do 50 osób!  W minionym roku akademickim duszpasterstwo zorganizowało dwa weekendowe skupienia, w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, 18 osób wybrało się w niezapomnianą podróż do Ziemi Świętej, była wspólna „majówka” pod okiem naszego patrona bł. Frassatiego, a z okazji roku św. Stanisława Kostki, grupa czynnych rowerzystów wybrała się do sanktuarium w Rostkowie, do parafii, na terenie której urodził się św. Stanisław. Bardzo dużo działo się również w ramach naszych spotkań czwartkowych. Grupa biblijna przeprowadziła nas przez cykl spotkań „Droga Przymierza”, dzięki któremu mieliśmy okazję zgłębić naszą wiedzę na temat wszystkich przykazań. Grupa modlitewna położyła mocny akcent na adorację, i to nie tylko tę prowadzoną, ale również indywidualną w ciszy. Grupa tematyczna zmierzyła się z kolei z cyklem pt. „Powołanie, czyli marzenie Boga o moim życiu”. W ramach tych spotkań prezentowała różne drogi, jakimi możemy podążać do wieczności. Na zakończenie każdego miesiąca członkowie wspólnoty spotykali się na Eucharystii, w przeżyciu której pomagały komentarze przygotowane do poszczególnych elementów Mszy Świętej. Podczas tych Mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za miniony miesiąc, za dar wspólnoty oraz za siebie nawzajem.
To był naprawdę bardzo intensywny dla nas rok. W tym czasie dołączyło do nas wiele nowych osób, dla których wspólnota stała się rodziną. Więzi, które zostały zbudowane, mamy nadzieję, że przetrwają wiele. Jedno jest pewne: WARTO budować wspólnotę na fundamencie, ktorym jest Jezus Chrystus. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że żadne wichury, ani żadne potoki go nie zniszczą.

Zapraszamy do śledzenia nas na: www.facebook.com/dastudentplus

Julita Sulińska


Warszawa: Zakończenie roku w Student + Zobacz galerię