Warszawa: Tydzień modlitw TAK NA SERIO

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Warszawa: Tydzień modlitw TAK NA SERIO

W dniach 14 - 22 maja 2016 roku w salwatoriańskiej parafii przy ul. Olimpijskiej w Warszawie, już po raz 3 w tym roku, odbyła się inicjatywa TAK NA SERIO, czyli Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa. Dzieło zainicjował dwa lata temu ks. Maciej Dalibor SDS wraz z grupą akademicką, aby zwrócić uwagę na dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa, jak również na wartość tego sakramentu.
{[description]}

Poprzez wspólną modlitwę, świadectwa, konferencje i warsztaty młodzi ludzie mieli okazję przyjrzeć się bliżej małżeństwu "TAK NA SERIO", bez uprzedzeń i z nowej perspektywy. Poruszono wiele trudnych tematów tj. kryzys małżeński, seks, adopcja, bezpłodność czy In vitro.

Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa rozpoczął się w wigilię Zesłania Ducha Świętego świadectwem małżonków i Mszą świętą z kazaniem ks. Wojciecha Woźniaka SDS ze wspólnoty zakonnej w Piastowie. Zakończył się w niedzielę Trójcy Świętej 22 maja świadectwem narzeczonych i Mszą św. o 20.00 z kazaniem ks. Michała Mańki SDS. 

Wedle obliczeń organizatorów w inicjatywie codziennie uczestniczyło od 30 do 90 osób. Na słowa uznania zasługuje przede wszystkim sztab ludzi świeckich, który przygotował cały projekt i wykonał ogromną pracę nad jego promocją.

Niech to wszystko posłuży rozwojowi salwatoriańskiej parafii w Warszawie i będzie dobrą motywacją na przyszłość również dla innych salwatoriańskich parafii, które w ten sposób mogą wpisać się w nurt promocji małżeństwa i rodziny, do czego zachęca tak mocno papież Franciszek. 

Zachęcamy do wysłuchania kilku wybranych konferencji: http://benedeo.com/authors/518-tak-na-serio oraz odwiedzenia strony: www.warszawa.sds.pl


Warszawa: Tydzień modlitw TAK NA SERIO Zobacz galerię