Warszawa: Duszpasterstwo STUDENT+

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Warszawa: Duszpasterstwo STUDENT+

„Doczekaliśmy się swojego roczku!” – tak komentują pierwsze 12 miesięcy swojej działalności współzałożyciele, liderzy i członkowie Duszpasterstwa STUDENT+. Wszyscy zgodnie twierdzą, że nie byłoby dzisiaj tak prężnie działającej wspólnoty, gdyby nie wstawiennictwo jej patrona - bł. Pier Georgia Frassatiego. „To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich mieć za wzór taką osobę jak Pier Giorgio, chcemy je jednak podjąć, by móc tak jak i on, stać się duchowymi alpinistami”- twierdzi duszpasterz i współinicjator STUDENTA+ ks. Kamil Leszczyński SDS.
{[description]}

Inicjatywa wspólnoty wypłynęła z potrzeby stworzenia wspólnej przestrzeni dla studentów i osób już po studiach, a jeszcze przed 35-rokiem życia. Wspólne działanie, modlitwa i praca pomaga uzupełniać się nawzajem, otwierać na relacje z innymi i tą najcenniejszą jaką możemy mieć – z Panem Bogiem. Chociaż to bardzo młoda jeszcze wspólnota to na swoim koncie ma już wiele sukcesów. Wspólne wyjazdy na dni skupienia, świętowanie Nowego Roku w trakcie spotkania Taize w Rydze, udział w audycjach radiowych, zaangażowanie w pielgrzymkę WAPM Grupę „ZIELONĄ”, wspólny trud podczas EDK, czy też wypoczynek rekolekcyjny w Bieszczadach - to tylko niektóre z inicjatyw podjętych w trakcie minionego roku. Budowanie więzi ludzkich, a także rozwój duchowy, to główne cele jakie stawia sobie na co czwartkowych spotkaniach.
Każdy czwartek miesiąca ma jednak swój charakter. W pierwszy czwartek, tzw. czwartek biblijny, członkowie spotykają się przy Piśmie Świętym, aby wspólnie odkrywać moc Słowa Bożego i zastanowić się, jak tę wiedzę przenieść w swoje codzienne życie. Drugi czwartek wspólnota poświęca na modlitwę (czwartki modlitewne), organizowane są wówczas nabożeństwa o temacie związanym z charakterem trwającego miesiąca. Trzeci czwartek tematyczny to czas na warsztaty i inspirujące spotkania. Nierzadko poruszane są wtedy tematy trudne, ale jednocześnie odpowiadające na zagadnienia i problemy współczesne, ciekawe i wzbudzające dyskusję. Cały miesiąc duszpasterstwo zamyka wspólną Eucharystią, przed którą omawiane są poszczególne części Mszy Świętej, aby tym samym pomóc jeszcze bardziej wejść w przeżywanie tego wyjątkowego czasu.
Miniony październik dla wspólnoty był bardzo intensywnym czasem, wspólnota wówczas wzbogaciła się o nowych członków. Na pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej przyszło ponad 60 osób! Dzisiaj na spotkania przychodzi od 35 do 50 młodych osób, które pragną spotkać żywego Boga i drugiego człowieka. W planach jeszcze wiele inspirujących spotkań i wspólnych wyjazdów. Ci, którzy są we wspólnocie od samego jej założenia jeszcze w jednej kwestii są zgodni:  „nasza wspólnota jest darem Bożym dla nas wszystkich, za który pragniemy Mu dziękować”.
Jeśli jesteś studentem, czy post studentem do 35 roku życia i mieszkasz w Warszawie lub okolicy, to zapraszamy Cię do naszej wspólnoty. Spotykamy się w każdy czwartek o 20.00 przy parafii NMP Matki Zbawiciela, ul. Olimpijska 84 na Mokotowie.
Chcemy żyć, a nie wegetować – jak pisał patron naszej wspólnoty bł. Frassati!


Julita Sulińska
Współinicjatorka STUDENTA+


Warszawa: Duszpasterstwo STUDENT+ Zobacz galerię