Warszawa: Bombka Dobroci

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Warszawa: Bombka Dobroci

Przez cały Adwent w salwatoriańskiej parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie trwała akcja „Bombka Dobroci”. Polegała na zabraniu przez parafian z choinki bombki, w której znajdowała się lista rzeczy dla potrzebującego dziecka.
{[description]}

Efekt akcji był niesamowity! Prawie 100 paczek trafiło do potrzebujących dzieci na Ukrainie.
Dnia 27 grudnia 2017 r. część paczek powędrowało do Domu Dziecka w Iwanofrankosku, prowadzonym przez greckokatolickie siostry Służebnice Pana i Dziewicy z Matará – należące do powstałej w Argentynie zakonnej rodziny Słowa Wcielonego. Druga część, prawie również ze 100 paczkami, pojechała do parafii w Swalawie na Zakarpaciu, prowadzonej przez naszych współbraci Salwatorianów. Niektóre z prezentów dotarły do dzieci, których ojcowie zginęli podczas wojny w Donbasie lub nadal walczą na froncie.
Radość sióstr, księży, a zwłaszcza dzieci była ogromna! Niezwykłe wzruszenie widać było na twarzach dzieci, które rozpoznawały swoje imiona i nazwiska na pięknie zapakowanych paczkach.
Wszystkim ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać! A współbraciom posługującym na Ukrainie: ks. Antoniemu Ziębie SDS, ks. Damianowi Pankowiakowi SDS i ks. Tomaszowi Kozie SDS -za serdeczne przyjęcie - stokrotne dzięki!Warszawa: Bombka Dobroci Zobacz galerię