USA, Verona: Rekolekcje na Wzgórzu Miłosierdzia

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

USA, Verona: Rekolekcje na Wzgórzu Miłosierdzia

Od 23 do 25 października, w klasztorze salwatorianów w Veronie, w stanie New Jersey, trwały rekolekcje, które prowadził ks. Joachim Stencel SDS. Temat rekolekcji brzmiał „Maryja i Słowo Boże”. W tradycji Kościoła Maryja często jest przedstawiana jako doskonała „ikona” lectio divina: Matka brzemienna, która słucha, rozważa, wydaje na świat Słowo.
{[description]}

Ewangeliści zostawili nam ikonę Maryi, abyśmy mogli „skopiować” w sobie wzór ucznia wierzącego Bogu na Słowo, zawsze młodego w swoich postanowieniach, wiernego do końca. Słowo uczyniło Ją dojrzałą. Nas także chce takimi uczynić. W duchu tych rozważań zgromadziło się w Veronie 65 uczestników.

W dniach od 6 do 8 listopada, w tym samym miejscu, odbyły się rekolekcje animatorów ze Stowarzyszenia Spotkań Małżeńskich. Uczestniczyło w nich 26 osób, w tym założyciele tegoż stowarzyszenia: Irena i Jerzy Grzybowscy.

Spotkania Małżeńskie jest to ruch, którego głównym celem jest pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, który z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami.
Podstawową formą pracy są zamknięte, weekendowe spotkania o charakterze warsztatów. Więcej informacji: www.spotkaniamalzenskie.pl

www.veronasds.com