Trzebinia: Dziękczynienie i finał Konkursu Jordanowskiego

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Trzebinia: Dziękczynienie i finał Konkursu Jordanowskiego

W dniach 11-12 czerwca 2021 roku w Trzebini odbyły się prowincjalne uroczystości dziękczynne za beatyfikację Bł. Franciszka Jordana.
{[description]}

W piątkowy wieczór, w trzebińskiej bazylice, miał miejsce wielki koncert dziękczynny pt.: Bł. Franciszek Jordan – Apostoł bez granic. Było to wielkie przedsięwzięcie muzyczno-modlitewne
z udziałem znanych artystów, wieloosobowej orkiestry i chóru. W repertuarze znalazły się utwory stanowiące salwatoriańskie dziedzictwo oraz nowe – opracowane specjalnie na tę okoliczność. Dużo miejsca poświęcono myślom Bł. Franciszka Jordana oraz zobrazowaniu działalności Salwatorianów. Współautorem scenariusza i koordynatorem był Ks. Sławomir Noga. Koncert transmitowany był na żywo przez TV Trwam oraz Studio Katolik.
Dnia 12 czerwca, pod przewodnictwem Kard. Stanisława Dziwisza, odprawiona została uroczysta Msza Święta. Uczestniczył w niej Przełożony Generalny Ks. Milton Zonta, który wygłosił kazanie. Obecni byli również: Przełożona Generalna Sióstr Salwatorianek S. Maria Yaneth Moreno, Postulator Generalny Ks. Adam Teneta, Przełożona Prowincjalna polskich Salwatorianek oraz lider Salwatorianów Świeckich w Polsce. Radością była spora liczba współbraci, zwłaszcza w kontekście pandemicznych ograniczeń.
Uczestnikom dziękczynienia towarzyszył oficjalny wizerunek Założyciela oraz relikwie Błogosławionego.
Uroczystości odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób. Szczególne podziękowania kierowane są pod adresem Superiorów obu trzebińskich wspólnot.
W Mszy Świętej dziękczynnej można było uczestniczyć duchowo dzięki transmisji przeprowadzonej przez Studio Katolik.
W sobotnie popołudnie, z udziałem Generała i Prowincjała, miał miejsce finał wyjątkowej edycji Konkursu Jordanowskiego.
Uroczystości dziękczynne odbyły się również w innych terminach w salwatoriańskich wspólnotach, m.in.: Regionie Australijskim, Trzebnicy, Veronie, Bielsku-Białej i na Ukrainie.


Trzebinia: Dziękczynienie i finał Konkursu Jordanowskiego Zobacz galerię