Tak na serio…

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Tak na serio…

30 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego rusza ogólnopolski Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa ‘Tak na Serio’. Podczas tygodnia zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, odbędzie się także szereg spotkań tematycznych.
{[description]}

Przede wszystkim jednak modlitwą wielu tysięcy ludzi zostaną otoczeni ci, których Pan Bóg powołuje na drogę życia małżeńskiego.

W tym roku po raz 7 wystartuje modlitewna sztafeta pomocy powołanym do małżeństwa. Nie chodzi nam - jak mówi ks. Maciej Dalibor, salwatorianin, inicjator i krajowy koordynator Tak na Serio – tylko o tych, którzy za sobą mają już ślub, albo do niego właśnie się przygotowują. Chodzi nam o wszystkich, którzy kiedyś żyli, dziś żyją lub w przyszłości będą żyli w sakramentalnym małżeństwie.
Każdego dnia Tygodnia Tak na Serio modlimy się za konkretną grupę osób. W tym roku zmieniliśmy trochę układ intencji i dodaliśmy modlitwę za wdowy i wdowców. Inną intencję, która zrodziła się z potrzeby modlitewnego towarzyszenia małżeństwom z problemami płodności, a do tej pory brzmiała: „za pragnących mieć potomstwo” rozszerzyliśmy, by modlić się tego samego dnia: „za dzieci, małżeństwa oczekujące narodzin potomstwa oraz za starające się o poczęcie”. Tego dnia chcemy też do błogosławieństwa zaprosić matki w stanie błogosławionym.
Bardzo ważnymi dla nas intencjami są co roku te za małżeństwa rozwiedzione, a także za te, które borykają się z różnymi kryzysami.
Tegoroczna edycja Tak na Serio nie będzie związana tak mocno jak poprzednie z konkretnymi parafiami. Tym razem, w związku z pandemią, przenosimy się w całości do internetu, gdzie na naszym kanale na youtubie oraz facebookowym profilu odbędą się zaplanowane modlitwy i konferencje. Edycja ta ma również swoje hasło przewodnie: „Posłuchaj mnie! Czyli o małżeńskich rozmowach”. W sytuacji, gdy ludzie więcej czasu spędzają w domach, mają też więcej okazji do tego, by ze sobą rozmawiać. To może być piękna okazja do tego, by po raz kolejny w małżeństwie się sobą zachwycić, ale może być to również przyczyna konfliktów, nieporozumień. Chcemy przez nasze konferencje dać małżeństwom narzędzia do rozwoju ich wzajemnej miłości.
W tym roku początek naszego Tygodnia zbiega się z naszym Dniem Tak na Serio, czyli ostatnią sobotą miesiąca, w którą regularnie, co miesiąc omadlamy za pomocą specjalnie ułożonej modlitwy wszystkich powołanych do małżeństwa.
Cykl konferencji rozpoczniemy spotkaniem z s. Judytą Pudełko PDDM, która pokaże nam małżeństwo jako dialog człowieka z Bogiem, a zakończymy konferencją ks. Jarosława Ogrodniczaka z projektu „Przed nami małżeństwo”, który powie nam jak korzystać w codziennym życiu z daru sakramentu małżeństwa.

Więcej informacji można znaleźć na www.taknaserio.com oraz na fb: www.facebook.com/taknaserio

O Tak na Serio:

Projekt Tak na Serio (TnS) to oddolna ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu promowanie małżeństwa, jako powołania i związku opartego na relacji z Bogiem. Celem projektu jest otoczenie modlitwą wszystkich, których Pan Bóg wzywa na drogę życia małżeńskiego. Zwrócenie uwagi na małżeństwo jako realizację powołania i budowanie potrzeby uświęcenia związku poprzez sakrament. Projekt TnS został powołany z inicjatywy Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie), wspólnoty zakonnej założonej przez Czcigodnego Sługę Bożego o. Franciszka Marię od Krzyża Jordana. Zespół TnS tworzą wolontariusze z całej Polski, zarówno duchowni, jak i świeccy. Inicjatywę wspiera Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski oraz powołany z jej ramienia Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

więcej na stronie www.taknaserio.com