SOP: Inauguracja kursu Odkryj siłę

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

SOP: Inauguracja kursu Odkryj siłę

O. Innozenco Gargano, dwudziestu dwóch młodych ludzi z całej Polski, 26 godzin zajęć, profesjonalny coach, ciekawe wykłady, warsztaty oraz dużo modlitwy – tak w wielkim skrócie można streścić to, co wydarzyło się w Krakowie w ramach Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Mowa jest o pilotażowym projekcie apostolatu powołaniowego, który nosi nazwę Odkryj siłę, a który zainaugurowany został w dniach 22-24 listopada br.
{[description]}

Odkryj siłę jest to kurs, składający się z cyklu czterech spotkań w ciągu roku. Adresowany jest w głównej mierze do osób pragnących podjąć poważną formację, ukierunkowaną na zbudowanie mocniejszy relacji z Jezusem Chrystusem oraz pokochaniem Go. Szczególnymi odbiorcami tego wydarzenia są ci, którzy przeszli już formację posługi na ceremoniarza oraz lektora, a pragną czegoś więcej, lepiej i mocniej. Kurs zaplanowany jest według czterech kroków, które odpowiadają czterem postawom: Co Bóg mówi – Co Bóg mówi do mnie – Co ja odpowiadam – Jak możemy zrobić to lepiej.
Pierwsze spotkanie zakładało uświadomienie uczestnikom, w jakim punkcie relacji z Jezusem się znajdują, jaki Jego obraz mają w swojej głowie oraz jakiego Jezusa znają. To z kolei stało się punktem wyjścia do realizacji kolejnego kroku, jakim była prezentacja biblijnego obrazu Jezusa, pozwalająca na konfrontacje prawdy z rzeczywistością.
W wydarzenie zaangażowani byli nie tylko duszpasterze SOPu, ale także ks. Rafał Ziajka SDS, Małgorzata Jakubicz – pierwsza w Polsce promotorka przywództwa służebnego Lider na wzór Jezusa oraz wymieniony już wyżej O. Innozenco Gargano – włoski kameduła, będący wybitnym znawcą lectio divina.
Ten ostatni, choć jak zaznaczył na wstępie swojego wykładu, pomimo podeszłego wieku, szybko złapał kontakt z młodymi, zaskarbiając ich serca, przez co łatwiej udało się przekonać zebranych do podjęcia próby kontemplacji Słowa Bożego w codzienności.
Na zakończenie spotkania uczestnicy poproszeni o opinię na temat całego wydarzenia, bardzo wysoko ocenili, to czego doświadczyli w murach krakowskiego klasztoru, o czym niebawem będzie można się przekonać, czytając świadectwa na oficjalnej stronie Salwatorińskiego Ośrodka Powołań.
Drugie spotkanie w ramach kursu Odkryj siłę już w grudniu.

Więcej wiadomości o całym projekcie można znaleźć klikając na poniższe linki

https://sop.sds.pl/wydarzenia/pierwszy-w-polsce-kurs-odkryj-sile/
https://sop.sds.pl/wydarzenia/wigilia-i-kolejna-odslona-kursu-odkryj-sile/