RMS: Raz się żyje

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: Raz się żyje

Od 2 do 10 lipca w podwrocławskich Dobroszycach odbyło się XXIII Salwatoriańskie Forum Młodych. To największa impreza dedykowana młodzieży skupionej wokół salwatorianów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.
{[description]}

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zakończyliśmy XXIII Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach. Bez wątpienia był to wyjątkowy czas. Nie tylko pod względem doskonalenia swoich talentów, ale przede wszystkim pod względem duchowym. Forum to największa akcja  wakacyjna organizowana przez Salwatorianów; ks. Macieja Szeszko oraz ks. Łukasza Anioła, gdzie w duchu chrześcijańskim zbiera się młodzież z całej Polski, po to by wspólnie chwalić Pana. Każdego dnia  młodzi ludzie brali udział we wzruszających adoracjach, nabożeństwach i Eucharystiach, których oprawą zajmowali się sami uczestnicy. Codziennie do Dobroszyc przybywali liczni goście, którzy wygłaszali ciekawe konferencje inspirowane hasłami dnia. W tym roku mieliśmy okazję gościć: Janka Melę, Siostrę Gaudię Skass czy Mikołaja Kapustę. Każdy z przybyłych gości przedstawił inną historię oraz inne, wyjątkowe spojrzenie na świat.  

Forum to nie tylko czas modlitwy i skupienia. Przez pięć dni uczestnicy brali udział w licznych warsztatach, które rozwijały ich zdolności. W śród nich: warsztat krawiecki, skimboard, pierwsza pomoc, teatralny, piłki siatkowej, piłki nożnej, fotograficzny, DKF, gier planszowych, bębniarski oraz warsztat plucia do mikrofonu, czyli beat-box. Oprócz warsztatów młodzież uczestniczyła w wieczorkach radości, kinie plenerowym, zumbie na powietrzu oraz meczach siatkówki i piłki nożnej, podczas przerw poobiednich. Animatorzy prowadzili również kręgi biblijne, gdzie w małych, kameralnych grupach rozważali fragmenty Pisma Świętego. W wydarzeniu brali udział również mieszkańcy Dobroszyc m.in. poprzez uczestnictwo w Drodze Światła ulicami Dobroszyc.  

Zwieńczeniem Forum było tzw. Święto Młodych. To czas podsumowania, zabawy, licznych koncertów oraz prezentacji grup warsztatowych. Na święcie młodych w tym roku pojawili się m.in.  Zakopower, Luxtorpeda oraz Sąsiedzi. Święto Młodych było dobrą alternatywą dla tych, którzy nie mogli pojawić się na całym spotkaniu (trwało tylko weekend i było skondensowaniem wszystkiego tego, co działo się podczas całych dziewięciu dni). Warto zaznaczyć, że Forum nie byłoby tak zorganizowane, gdyby nie ogromna pomoc wielu sponsorów, Młodych Salwatorianów, animatorów, funkcyjnych i koordynatorów.
To bez wątpienia był wyjątkowy czas. Ponad dwudziestodwuletnia tradycja Forum to wielki dorobek Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Teraz czas na przygotowywanie kolejnego, już XXIV FM!

Alicja Szymczak
Rzecznik prasowy Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej

+galeria: https://plus.google.com/104419501307982791743
+kanał na yt: https://www.youtube.com/channel/UCaxQbJg1XXUoS8AXYOQpBMQ/videos