RMS: Podsumowanie 28 Forum

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: Podsumowanie 28 Forum

Mimo ograniczeń i restrykcji związanych z pandemią Covid-19 duszpasterzom RMS i SOP udało się zorganizować i przeprowadzić kolejne już – XVIII Salwatoriańskie Forum Młodych pod hasłem „Nie ściemniaj”. W dniach od 5 do 11 lipca w Dobroszycach na Dolnym Śląsku spotkało się ponad 150 młodych ludzi z różnych stron Polski – w sumie z ponad 39 miejscowości.
{[description]}

Najliczniejsze grupy przybyły z Bielska-Białej i Obornik Śląskich. Na spotkaniu była też młodzież z tak odległych zakątków jak Elbląg czy Gryfino.
W ramach Forum przeprowadzonych zostało 14 warsztatów, na których młodzież mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W sumie w ich przebiegu zaangażowanych było ponad dwudziestu warsztatowców i prowadzących.
Nie zabrakło też wyjątkowych gości, którzy oprócz dzielenia się swoją pasją i talentem, dali także świadectwo swojej wiary i więzi z Bogiem. Jednym z gości był m.in. Mateusz Banaszkiewicz, członek kabaretu Młodszy Panów, czy polski podróżnik i działacz społeczny, Jasiek Mela.
Sercem i najważniejszym wydarzeniem każdego kolejnego dnia Forum była wspólna eucharystia, którą celebrowali salwatoriańscy kapłani. Oni również głosili codzienne Słowo Boże. Przez cały czas forum obecni byli salwatoriańcy neoprezbiterzy, którzy odprawili Mszę św. prymicyjną dla uczestników forum i udzielili prymicyjnego błogosławieństwa.
Jest czymś bardzo radosnym i wymownym, że spośród uczestników forum czterech zdecydowało się rozpocząć nowicjat w Wyższym Seminarium Duchownym W Bagnie.
Ogólnie mimo limitu uczestników i krótszego czasu trwania Forum, udało się stworzyć klimat, w którym wspólna modlitwa, praca i zabawa stały się źródłem radości i pogłębienia wzajemnej przyjaźni z Bogiem i ludźmi. Taki jest przecież cel tego wydarzenia – by „nastawić się na więcej” i to „więcej” otrzymać od Boga i drugiego człowieka.
Kto chce dowiedzieć się więcej lub więcej zobaczyć, niech odwiedzi nasze strony (linki poniżej):

Zdjęcia na Google Drive: https://photos.google.com/share/AF1QipOsolcg5XV-YJfMqv2XX9M7e-K-iuv475QySxVSlytbPvCSCwU_iJ-_y4RJoNqxLg?key=VG01UWZZLWZvSmIxcV9ndDZCZUlBSHAtRTVqNXpR

Instagram: https://www.instagram.com/ruchmlodziezysalwatorianskiej/

Facebook: https://www.facebook.com/ruchmlodziezysalwatorianskiej

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaxQbJg1XXUoS8AXYOQpBMQ

Strona internetowa: http://www.forummlodych.com