RMS: Kurs animatorów 2

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Kurs animatorów 2

W dniach od 4 do 6 listopada 2016 r. w Trzebnicy odbyła się kolejna odsłona tegorocznego kursu dla animatorów. Tym razem również nie zabrakło ciekawych wykładów, dobrej zabawy i oczywiście najważniejszego - spotkania z Panem Bogiem. Zajęcia były prowadzone przez młodych Salwatorianów – studentów i koordynatorów naszych RMS-owych spotkań (Agata, Basia, Anita), jak i zaproszonych księży – ks. Maciej Dalibor SDS.
{[description]}

Dzień pierwszy rozpoczął się tradycyjnie od przyjazdu wszystkich kursantów, a następnie odprawiona została Msza Święta. Tego dnia zdążyliśmy się jeszcze spotkać, żeby oficjalnie rozpocząć drugi w tym roku szkolnym kurs animatorski.
Dzień drugi był o wiele bardziej wymagający. Po jutrzni i śniadaniu rozpoczął się „blok duchowy”- wykłady, kręgi biblijne i zadania, między innymi wyjście na ulice Trzebnicy i opowiadanie mieszkańcom o Jezusie. Po przerwie na obiad odbyła się reszta wykładów i zajęć.
Oprócz pracy znalazło się też miejsce na przyjemność - wieczór w radości poprowadzony przez dwie nowe animatorki okazał się ogromnym sukcesem, gdyż każdy po ciężkim dniu chciał odpocząć i rozerwać się. Jak zawsze dzień zakończyło spotkanie z Najwyższym w Najświętszym Sakramencie.
Dzień trzeci był podsumowaniem kursu animatorów. Po odprawie i spotkaniach sekcji animatorskich nadszedł czas na odjazd wszystkich i powrót do domu. W czasie podsumowań uczestnicy bardzo mocno podkreślali wagę rozmów indywidualnych, które w czasie kursu każdy animator odbywał z duszpasterzami RMS-u.
To był udany i owocny czas w gronie przyjaciół. Czekamy z niecierpliwością na następną odsłonę kursu, która prawdopodobnie odbędzie się w marcu lub kwietniu.


Julia


RMS: Kurs animatorów 2 Zobacz galerię