RMS: Dobre w Bagnie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Dobre w Bagnie

Ruszył wiosenny cykl dni skupienia z RMS-em. Pierwsze z nich miało miejsce w dniach od 18 do 19 maja w Bagnie, gdzie kolejny raz mogliśmy gościć w seminarium salwatorianów. O Dobrym Spotkaniu opowiada Ania:
{[description]}

Cześć! Chciałabym się z Wami podzielić wszystkim tym, co wydarzyło się podczas ostatnich dni skupienia w Bagnie.
W piątek 18 maja rozpoczęliśmy nasze spotkanie od majówki, która odbyła się w ogrodach klasztoru. Tego dnia uczestniczyliśmy również w kręgu biblijnym, podczas którego dzieliliśmy się naszymi przemyśleniami dotyczącymi Ewangelii z dnia. Moim zdaniem było to idealne rozpoczęcie naszych dni skupienia. Mieliśmy również okazję jeszcze raz wsłuchać się w Słowo Boże podczas liturgii oraz przeżyć osobistą rozmowę z Bogiem w czasie adoracji w ciszy.
W sobotę cały dzień spędziliśmy z Pismem Świętym w ręku. Wczytywaliśmy się w Słowo dosłownie wszędzie, rozpoczynając dzień od jutrzni i zapoznania się z czytaniem na ten dzień. Wówczas również zostaliśmy poproszeni o wybranie i zapamiętanie jednego zdania z tego fragmentu. Towarzyszyło mi ono przez cały czas spotkania. Później udaliśmy się na spacer, między innymi do labiryntu filozofów, gdzie mogliśmy zainspirować się pięknymi cytatami.
Ten, który wybrałam, brzmiał: „gdyby ten świat nie był najdoskonalszy z możliwych, Bóg by go nie stworzył” autorstwa Gottfrieda Wilhelma Leibniza.
Wkrótce potem każda osoba miała możliwość wsłuchać się w to, co kieruje do nas Pan Bóg, czytając Pismo Święte w cichym ogrodzie przyklasztornym. Ten cytat przypominał mi się właśnie wtedy, podczas zgłębiania się w Słowo Boże. Kolejnym punktem naszego programu był spacer, którego celem było Grodzisko, gdzie mogliśmy odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Miała tam również miejsce niezwykła biblio drama, która zilustrowała nam fragment Biblii.
Myślę, że podczas tych dni skupienia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Stworzyliśmy piękną, kameralną atmosferę, która sprzyjała odnalezieniu wartości, dla których tam przyjechaliśmy.

Zobacz nasze zdjęcia w GALERII G+

 


RMS: Dobre w Bagnie Zobacz galerię