RMS: 25. Forum Młodych

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: 25. Forum Młodych

Dnia 3 lipca 2018 roku oficjalnie rozpoczęły się przygotowania do 25. Salwatoriańskiego Forum Młodych. Od rana młodzież z całej Polski zjeżdżała do Trzebnicy, by po roku formacji na kursach animatorskich sprawdzić nabytą wiedzę.
{[description]}

To wydarzenie jest czasem, na przygotowanie się do Salwatoriańskiego Forum Młodych - największego wydarzenia Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej w ciągu roku. Tegoroczne będzie wyjątkowe, ponieważ wraz z nami srebrny jubileusz będzie celebrować blisko 500 osób.
Przed Forum Młodych młodzież, klerycy oraz księża wykonują rozmaite prace: od dekoracji, przez sprzątanie, po pakowanie, by jak najlepiej przygotować nadchodzące wydarzenie. W tym roku do pomocy osiągnęliśmy rekordową liczbę osób - aż 80 par rąk pracuje ciężko, dla jak najlepszych efektów widocznych już za parę dni.
Salwatoriańskie Forum Młodych rozpoczyna się już w najbliższą sobotę 7 lipca 2018 roku. Do tego czasu nasi koordynatorzy dopilnują, by wszystko zostało „dopięte na ostatni guzik”, a wydarzenie mogło rozpocząć się bez przeszkód.

*****

Tegoroczne Salwatoriańskie Forum Młodych jest rekordowym wydarzeniem pod wieloma względami. Przedstawiamy krótkie zestawienie, w którym porównane zostały dane związane z organizacją tej imprezy.
W tym roku, pierwsze miejsce pod względem liczebności uczestników zajęła Bielsko-Biała - aż 62 osoby! Na drugim miejscu plasują się Oborniki Śląskie - 57 młodych, a ostatnie miejsce na podium należy do Goczałkowic-Zdroju - 30 osób. Na kolejnych pozycjach znajdują się: Warszawa – 27, Elbląg – 24, Wrocław – 22, Trzebnica – 17, Gryfino – 10, Nowogrodziec, Węgorzewo i Dobroszyce -7, Jeleśnia – 6, Bolesławiec - 5 oraz Gorzów Wielkopolski - 4. Pozostałe miejscowości z całej Polski wystawiły pojedynczych reprezentantów.
Podczas Forum Młodych jest czas na rozwój osobisty, a to za sprawą rozmaitych warsztatów. Każdy uczestnik może wybrać 3, w kolejności od tego, na którym zależy mu najbardziej. Jako pierwszy wybór najwięcej osób zaznaczyło gospel oraz piłkę nożną - oba warsztaty po 30 osób. Następnie plasuje się warsztat taneczny „Luz Control” - 26 osób, a trzecie miejsce zajęły „Relacje” - 24 osoby. Jako drugą opcję najpopularniejszym warsztatem była Iluzja Karciana - wyboru tego dokonało 27 osób, następnie DJ-owanie - 23 osoby oraz Pierwsza Pomoc i Bębny - 22 młodych. Najczęściej wybieraną aktywnością - jako trzeci wybór - była Pierwsza Pomoc, drugie miejsce należy do Gospelu - 28 osób, a ostatnie na podium zajmuje Iluzja Karciana - 27 chętnych.
To wydarzenia nadchodzi wielkimi krokami. Zapraszamy!


RMS: 25 Forum młodych Zobacz galerię