Region Australijski: Wizytacja Generalna

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Region Australijski: Wizytacja Generalna

W dniach od 6 do 25 Maja 2010 roku odbyła się wizytacja generalna Regionu Australijskiego Polskiej Prowincji Salwatorianów. Ksiądz Milton Zonta SDS oraz Ksiądz Mario Agudelo SDS odwiedzali nasze wspólnoty w Sydney i w Perth.

{[description]}

Wizytatorzy mieli okazję do odwiedzenia poszczególnych placówek, w których pracują Salwatorianie w Australii, spotkali się z kapelanami szkół, armii i kapelanem Aborygenów oraz odwiedzili Biskupów diecezji Bunbury, Geraldton i Archidiecezji Perth.

Równie owocne były spotkania Ks Miltona i Ks. Mario ze Współpracownikami Salwatoriańskimi w Australii. Rozmowy i dyskusje dotyczyły przede wszystkim nowo wypracowanego dokumentu: "Od Współpracowników do Salwatorianów Świeckich." Dokument ten jest dziełem wieloletniej współpracy pomiędzy Salwatorianami pracującymi w Australii i osobami świeckimi, którzy są zafascynowani osobą Ojca Założyciela oraz charyzmatem salwatoriańskim, i nadaje konkretny kierunek działania na przyszłość w ustanowieniu Salwatorianów Świeckich w Australii.

www.sds.org.au