Nowa misja Generała

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Nowa misja Generała

Śmierć, zwłaszcza zaskakująca, daje bardziej świeże i ostrzejsze spojrzenie na osobę, która nas opuszcza oraz jej dorobek. Rodzina Salwatoriańska na całym świecie oswaja się z wiadomością o nagłej śmierci wieloletniego misjonarza i przełożonego generalnego Towarzystwa Boskiego Zbawiciela Ks. Andrzeja Urbańskiego SDS.
{[description]}

Jego posługa misyjna na Czarnym Lądzie formalnie zamyka się w dwóch dekadach, ale nawet – gdy przez następne niemal dwadzieścia lat służył swojemu Zgromadzeniu jako wicegenerł i generał – nie przestał być misjonarzem. Jego działalność misyjna rozszerzyła się z Afryki na cały świat. Gdyby chcieć wskazać najważniejszy element jego służby na urzędzie przełożonego generalnego, to na pewno trzeba wspomnieć o inspirowaniu salwatorianów do pójścia w nowe zakątki świata, inicjowanie nowych fundacji i troska o ich rozwój. Ewangelizacyjna ekspansja w duchu uniwersalizmu Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, stała się darem dla wielu wspólnot, zwłaszcza w tzw. Europie Wschodniej oraz Azji.

Żar misyjny, otwarty umysł, dalekowzroczność i szacunek dla wszystkich ludzi oraz kultur, nie pozwoliły mu na rezydowanie w rzymskim domu generalnym, ale popychały w kolejne miejsca salwatoriańskiej posługi i tam, gdzie była ona oczekiwana.

Ks. Andrzej Urbański zmarł tragicznie dnia 15 marca 2019 roku w Tanzanii, gdzie przebywał w związku ze srebrnym jubileuszem salwatoriańskiej uczelni Jordan University College w Morogoro, którą zakładał i rozwijał.

Trwają przygotowania do pogrzebu, który odbędzie się w Polsce. Informacje dotyczące tego wydarzenia będą publikowane po ich ustaleniu.

Rodzina Salwatoriańska prosi wszystkich o modlitwę za Śp. Ks. Andrzeja.

Rozpoczęła się jego nowa misja, wypraszania przed obliczem Ojca łask potrzebnych Kościołowi i wspólnotom salwatoriańskim.