Meksyk: Ślubowali

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Meksyk: Ślubowali

Dnia 8 grudnia Kościół przeżywał uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Był to zarazem pierwszy dzień Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka, a także dla salwatorianów rocznica powstania Zgromadzenia. W parafii św. Józefa Robotnika, w Campeche świętowanie rozpoczęto od Mszy św. w miejscowej katedrze i otwarcia drzwi miłosierdzia.
{[description]}

Następnie wspólnota zakonna udała się na uroczysty obiad, który zawierał w sobie liczne potrawy polskie. Głownym szefem kuchni była Magdalena Kaczorowska z Wolontariatu Misyjnego Salvator, która w Meksyku odbywa sześciomiesięczną posługę.

Wieczornej Mszy Świętej, podczas której frekwencja wiernych była niemalże niedzielna, przewodniczył superior wspólnoty ks. Andrzej Kusiak SDS. Po homilii wygłoszonej przez ks. Jakuba Trzópka SDS salwatorianie odnowili śluby zakonne.

W uroczystej procesji z darami wniesiono m.in. obrazy Miłosierdzia Bożego, które będą peregrynowały po ośmiu kaplicach, położonych na terenie parafii. Po Eucharystii urządzono wielką agapę na zewnątrz kościoła. Radości nie było końca, tym bardziej, że swój udział zaznaczyli też świeccy z Meridy, noszący pragnienie wkroczenia na drogę życia według idei o. Jordana, która jest dla wszystkich.


Meksyk: Ślubowali Zobacz galerię