Kanada: 25-lecie obecności salwatorianów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Kanada: 25-lecie obecności salwatorianów

Salwatorianie świętują rocznicę 25 lat pracy w Kanadzie. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w dniu 25 października 2015 roku, której przewodniczył arcybiskup Vancouver J.Michael Miller CB oraz salwatorianie pracujący w Vancouver: ks. Maciej Woś, ks. Krzysztof Pastuszka oraz ks. Jan Grotkowski z Campbell River.
{[description]}

Polską Prowincję reprezentowali: ks. prowincjał  Piotr Filas oraz konsultorzy ks. Dariusz Partyka i ks. Piotr Łapinski.  Tydzień później miała miejsce kolejna Msza Święta, tym razem w Calgary, z lokalnym biskupem Frederickiem Henrym oraz liczną grupą księży salwatorianów.

Kolejne uroczystości są zaplanowane w ciągu roku. Mają one służyć wyrażeniu wdzięczności salwatorianów za 25 lat posługi na kanadyjskiej ziemi, jak również dalszemu propagowaniu idei Ojca Jordana.

Posługa polskiej prowincji SDS zaczęła się od dwóch pionierów: ks. Jana Wrońskiego i ks. Zenona Zgudziaka, którzy na prośbę ówczesnego prowincjała ks. Jana Sochy, udali się do pracy w Vancouver (Burnaby) w roku 1990. Stamtąd salwatorianie rozeszli się z posługą do innych diecezji i dziś są obecni w diecezjach: Halifax, Ottawa, Calgary, Vancouver i Victoria. Obecnie w Regionie Kanadyjskim pracuje piętnastu kapłanów.


Kanada: 25-lecie obecności salwatorianów Zobacz galerię