„KAMIENIOŁOM I DOM SŁOWA”.

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

„KAMIENIOŁOM I DOM SŁOWA”.

Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie
{[description]}

Szczególne położenie CFD w Krakowie – między Sanktuarium Bożego Miłosierdzia a dawnym kamieniołomem na Zakrzówku, w tej samej parafii, do której w czasie okupacji należał młody Wojtyła - dopomina się o głębszą refleksję. Uczestnicy rekolekcji spacerując po ogrodzie, widzą Skałki Twardowskiego – część dawnego kamieniołomu, mają świadomość, że tymi drogami, gdzieś w pobliżu, przyszły święty papież chodził do ciężkiej pracy. Praca ze słowem Bożym zapisanym w Biblii i praca w kamieniu to szczególny rodzaj przeżywania misterium.

„Czułem wewnętrzną potrzebę, aby w 100-lecie urodzin Jana Pawła II, podzielić się z Wami tymi faktami i skojarzeniami, z tego szczególnego miejsca w Krakowie, gdzie znajduje się nasze Centrum Formacji Duchowej. Jesteśmy w opatrznościowym, błogosławionym miejscu, które kryje w sobie ślady obecności Jana Pawła II. Możemy powtarzać: „Jan Paweł II jest tutaj”. Poczytujemy sobie to miejsce naszej posługi za łaskę. Tutaj na Zakrzówku, blisko kamieniołomu, w którym pracował przyszły papież, kontynuowana jest idea ewangelizacji i formacji, która zawsze leżała mu mocno na sercu” – mówi ks. Krzysztof Wons SDS, dyrektor CFD w Krakowie.

18 maja 2020 r., w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, zapraszamy do wysłuchania konferencji Krzysztofa Wonsa SDS: „Kamieniołom i Dom Słowa”.

https://www.youtube.com/watch?v=ncJb9xVQa4w&feature=share&fbclid=IwAR1RlrwlUmEaPgGrSjR7psmkXre4w6QswXKpul98o4_1aOei9me4QGdNeow

https://www.cfd.sds.pl/?d=more,3399,198