Jubileusze kapłańskie w Bagnie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Jubileusze kapłańskie w Bagnie

W sobotę, 15 czerwca 2019 roku, we wspólnocie seminaryjnej w Bagnie, miało miejsce spotkanie jubilatów, którzy w tym roku obchodzą rocznice swoich święceń kapłańskich. Zaproszenia, podpisane przez ks. prowincjała Józefa Figla i ks. rektora Romana Słupka, otrzymali współbracia przeżywający 25., 40., i 50. rocznicę święceń.
{[description]}

Do Bagna przybyło ośmiu jubilatów, którzy otrzymali święcenia ćwierć wieku temu (ks. Karol Kulczycki, ks. Ludwik Kołodziej, ks. Piotr Stawarz), czterdzieści lat temu (ks. Stanisław Pajor, ks. Tadeusz Słonina, ks. Kazimierz Piórkowski) oraz pół wieku temu (ks. Wiesław Orawiecki, ks. Antoni Myśliwiec). Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. prowincjał. Następnie cała wspólnota wraz z zaproszonymi gośćmi zgromadziła się na uroczystym obiedzie w refektarzu. Zwieńczeniem spotkania była wspólna rekreacja w rozmównicy przy kawie i słodkich wypiekach s. Anieli i s. Darii. Była to dogodna okazja do wspomnień minionych lat posługi kapłańskiej, a dla najmłodszych współbraci do poznania naszych jubilatów i dowiedzenia się czegoś więcej o ich drodze salwatoriańskiej i kapłańskiej.

Link do zdjęć:
https://drive.google.com/drive/folders/1ql0pnSrChlzA5h2oWMgUedFe0IGzOnd0?fbclid=IwAR2pWijkeg18QzKdc1KOzv5EJL8Fl4GoePiY91Jqy6-5r22X3T7A8kuUTBQ

 


Jubileusze kapłańskie Zobacz galerię