Horyniec-Zdrój i Medyka: Misja w Gimnazjum

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Horyniec-Zdrój i Medyka: Misja w Gimnazjum

W Środę Popielcową papież Franciszek rozesłał na cały świat ponad 1000 Misjonarzy Miłosierdzia, którzy mają być żywym znakiem tego, że Bóg Ojciec przygarnia tych, którzy starają się o Jego przebaczenie. W dniach 13 oraz 19 maja 2016 roku Salwatorianin, ks. Wojciech Porada SDS, pracujący na co dzień na misjach w Albanii przeprowadził spotkania dla uczniów dwóch gimnazjów na Podkarpaciu.
{[description]}

Pierwsze, to Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Horyńcu-Zdroju. Na spotkanie przyszli uczniowie aktywnie zaangażowani w działalność szkolnego koła PCK oraz harcerstwa. Drugą szkołą było Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce. Tam w spotkaniu na hali sportowej wzięli udział nauczyciele i uczniowie wszystkich klas szkoły.

Spotkanie podzielone na dwie części tematyczne ubogacane było elementami aktywizacji i warsztatów. Część pierwsza to temat Bożego Miłosierdzia i ufności w Boże przebaczenie. Misjonarz starał się przybliżyć młodzieży tajemnicę Bożej miłości i nieustannej gotowości do pojednania. Druga część, to tematyka pracy na misyjnym lądzie. Podstawowe informacje o Albanii i świadectwo posługi ewangelizacyjnej szczególnie zainteresowały słuchaczy.

Przy okazji gimnazjaliści usłyszeli o działalności Wolontariatu Misyjnego Salvator prowadzonego przez nasze zgromadzenie. 


Horyniec-Zdrój i Medyka: Misja w Gimnazjum Zobacz galerię