Elbląg: Pasterka w nowym kościele

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Elbląg: Pasterka w nowym kościele

Dla Salwatoriańskiej Rodziny Święta Bożego Narodzenia to główne święto patronalne Zgromadzenia. Salwatoriańskie parafie często mają przy tej okazji dodatkowe powody do radości. Tak było w tym roku w Elblągu, gdzie po raz pierwszy obchodzono Narodziny Jezusa Chrystusa w nowej, wyczekiwanej od 28 lat, świątyni!

{[description]}

Pierwszą Mszą Świętą w nowym kościele była uroczysta Pasterka. Została odprawiona pod przewodnictwem proboszcza, ks. Mieczysława Tylutkiego, w koncelebrze wszystkich duszpasterzy posługujących w parafii oraz kapłana obrządku grekokatolickiego. Potężny kościół po brzegi wypełnili ludzie dziękujący Bogu za dar Jego Narodzenia jak również za dar nowej świątyni.

Podczas homilii ksiądz proboszcz podkreślił, że święta Bożego Narodzenia są czasem niezwykłej radości, którą oznajmili ludziom Aniołowie, a tej nocy szczególnie jest ona przekazywana każdemu osobiście. Radość ta płynie z faktu, że Bóg stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi. Powstanie nowego kościoła byłoby niemożliwe, gdyby nie zaangażowanie rzeszy ludzi, począwszy od wszystkich poprzednich proboszczów i duszpasterzy elbląskiej parafii, przez ofiarodawców i dobrodziejów z Polski i zagranicy, nieocenioną współpracę prowincjalatu polskiej prowincji oraz modlitwę tych, którym to dzieło było i jest bliskie sercu. W podziękowaniu za pierwszą Mszę Świętą w nowym kościele wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego wydarzenia, Rada Parafialna symbolicznie przekazała okolicznościowy tort.

www.elblag.sds.pl