Charytatywny Bal Karnawałowy STUDENT+

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Charytatywny Bal Karnawałowy STUDENT+

Na październikowym spotkaniu „Sztabu” Duszpasterstwa akademickiego i postakademickiego STUDENT+ powstał pomysł, by zorganizować Charytatywny Bal Karnawałowy.
{[description]}

Miesiącami trwały przygotowania ‒ wybór terminu, szukanie sali, decyzja, jaki cel chcemy wspierać, przygotowanie jedzenia, muzyki, dekoracji... Aż wreszcie nadeszła ta data ‒ 2 marca! Ach, co to była za noc!
Spotkaliśmy się w sali weselnej OSP w Wesołej. Już na wejściu zachwycały dekoracje ‒ balony, maski, ale i piękne niebieskie butelki z logo STUDENT+. Widać było niesamowite talenty i zaangażowanie sztabu organizacyjnego. Po oficjalnym powitaniu i rozpoczęciu balu zatańczyliśmy poloneza. 120 osób bawiło się do samego rana. Był czas na rozmowy, spróbowanie pysznych potraw, zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć w fotobudce i oczywiście na tańce! Muzyka była przeróżna, a nasi DJ‒e dbali o to, by wszystkich wyciągnąć na parkiet ‒ była i Macarena, i Belgijka, a także taneczna discozabawa.
Nasz bal miał cel charytatywny. Postanowiliśmy wesprzeć Iwonę i Macieja Jabłońskich, autorów bloga „Powołani do Świętości”, którzy zbierają fundusze, by m.in. móc aktywniej działać w mediach społecznościowych, wydać książkę i grę dla par, organizować konferencje i warsztaty, a wszystko po to, by budować szczęśliwy i pełen miłości świat. Na ten cel przeznaczyliśmy część kwoty ze sprzedaży biletów na bal, a także dochód zebrany w czasie centralnego wydarzenia naszego balu ‒ licytacji. Wystawiono na niej „Kalendarz wielkopostny EXODUS”, breloczek rowerowy, płaskorzeźbę, obrazy, a także fotografiki z ciekawymi myślami. Licytacja była bardzo emocjonująca, ceny przebijano wielokrotnie. Udało nam się w ten sposób zebrać kilka tysięcy zł.
Choć to był pierwszy bal naszego duszpasterstwa to mamy nadzieję, że nie ostatni. W przyszłym roku również planujemy zorganizować taką zabawę, na którą już teraz zapraszamy!

Justyna Wlaźnik


Bal Student+ Zobacz galerię