CFD Kraków: „Rekolekcje w godzinie próby” i inne propozycje

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

CFD Kraków: „Rekolekcje w godzinie próby” i inne propozycje

W czasie epidemii w Polsce i na świecie Centrum Formacji Duchowej w Krakowie przygotowuje rekolekcje i sesje online. „Rozmównica wsparcia duchowego”, „Słowo na jutro”, możliwość obejrzenia materiałów przygotowanych wcześniej we współpracy z salwatoriańskim Studio Katolik – to niektóre propozycje.
{[description]}

We wtorek, 24 marca 2020 r., rozpoczęły się rekolekcje online: „Rekolekcje w godzinie próby. Osiem spotkań z Miłosiernym” [www.cfd.sds.pl/rekolekcje-w-godzinie-proby], które trwać będą do 1 kwietnia br. Te wielkopostne rekolekcje w dynamice lectio divina prowadzi Krzysztof Wons SDS - dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

W trudnej sytuacji, spowodowane pandemią, Centrum Formacji Duchowej otworzyło ROZMÓWNICĘ WSPARCIA DUCHOWEGO [www.cfd.sds.pl/rozmownica-wsparcia-duchowego]. „Możecie korzystać z ROZMÓWNICY drogą telefoniczną. Przewodnikami duchowymi w naszym Domu Słowa online są duszpasterze ze stałej ekipy CFD w Krakowie, a także przewodnicy duchowi, którzy na co dzień współpracują z naszym CFD: księża, osoby konsekrowane, świeccy” – napisał Krzysztof Wons SDS.


W weekend 20-22 marca 2020 roku zaproponowano przeżycie online sesji formacyjnej „Historia przebaczonej krzywdy. Józef Egipski i jego rodzina”. Spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym prowadzi Joachim Stencel SDS - duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

W czasie pomiędzy sesjami czy rekolekcjami proponowane są codzienne wieczorne (o godz. 21.00) wprowadzenia do tekstów w liturgii Słowa z dnia następnego: „Słowo na jutro”. Te i inne nagrania są udostępniane na kanale: www.youtube.com/c/CentrumFormacjiDuchowejSalwatorianieKraków.


Sięgnięto również do innych materiałów przygotowanych w ubiegłych latach w ramach posługi krakowskiego Domu Słowa we współpracy z salwatoriańskim Studio Katolik (www.katolik.tv). Wśród nich jest seria filmów z cyklu „Dziedziniec Mistrzów Duchowych” - seria rozmów, które Krzysztof Wons SDS przeprowadził ze znanymi postaciami Kościoła na temat wiary, modlitwy i słowa Bożego. W czwartek, w godz. 18.00-22.00, w czasie epidemii, widzowie mają możliwość obejrzenia gratis jednej z rozmów, które podobnie jak filmowe wprowadzenia z cyklu „Nowa Jakość Życia” na stałe są dostępne na platformie www.katoflix.com.

Osoby pragnące przygotować się do modlitwy Ewangelią z niedzieli mogą obejrzeć filmowe wprowadzenia z cyklu „Nowa Jakość Życia” (www.nowajakosczycia.pl), które na stałe są dostępne na platformie www.katoflix.com, a w tym trudnym czasie w soboty w godz. 18.00-22.00 są udostępniane gratis.


Planowana jest również nowa inicjatywa: „Aula konferencyjna o. Jordana. Spotkanie z…”. Uczestnicy spotkań w CFD - choć nie tylko oni, bo propozycje mają charakter otwarty - będą mogli posłuchać gości – przyjaciół krakowskiego CFD, którzy prowadzili tam sesje: cenionych i znanych mistrzów duchowych, żarliwych głosicieli Słowa, biblistów, teologów, pedagogów, psychologów.

więcej informacji: www.cfd.sds.pl

 


CFD Kraków Zobacz galerię