CFD Kraków: Bp Grzegorz Ryś ponownie wśród formatorów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

CFD Kraków: Bp Grzegorz Ryś ponownie wśród formatorów

W dniach 17-21 grudnia 2012 r. trwa w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie dziewiąta sesja Szkoły Wychowawców Seminaryjnych 2011-2013. W pierwszym dniu z uczestnikami Szkoły spotkał się bp dr hab. Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, który przewodniczy również Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa KEP. Były rektor WSD Archidiecezji Krakowskiej (2007-2011) oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych w Polsce (2010-2011) wygłosił wykład i poprowadził konwersatorium na temat: „Zaufanie i dialog, autorytet we wspólnocie; wpływ grup nieformalnych”.

{[description]}

Grudniowa pięciodniowa sesja Szkoły poświęcona jest tematyce życia we wspólnocie. W kolejnych dniach zajęcia prowadzą o. dr Mateusz Hinc OFMCap. i ks. dr hab Romuald Jaworski, prof. UKSW. Kapucyn z Krakowa podjął tematykę konfliktów oraz przebaczenia i pojednania we wspólnocie. Ks. Jaworski natomiast, który w latach 1991-1999 był rektorem WSD w Płocku i przez pięć lat przewodniczył Konferencji Rektorów WSD w Polsce, wygłosi dla formatorów diecezjalnych i zakonnych wykłady: „Świadomość relacji międzyludzkich i dynamika wspólnoty seminaryjnej” oraz „Współpraca w zespole wychowawców”.

W zajęciach obecnej edycji Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych bierze udział 76 wychowawców diecezjalnych i zakonnych, wśród nich trzech salwatorianów. Uczestnicy wezmą jeszcze udział w ośmiodniowych rekolekcjach lectio divina (8-16 stycznia 2013) oraz dwóch pięciodniowych sesjach (11-15 marca i 13-17 maja 2013). W pierwszych miesiącach 2013 roku zostaną otwarte zapisy na kolejną edycję Szkoły.

PSz

www.cfd.sds.pl