Brzozdowce, UA: Pomoc taka, jak trzeba

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Brzozdowce, UA: Pomoc taka, jak trzeba

Rzymskokatolicka parafia w ukraińskich Brzozdowcach, położonych kilkadziesiąt kilometrów od Lwowa, stała się ważnym ośrodkiem pomocy płynącej ze środowisk związanych z Salwatorianami. Koordynatorem działań jest miejscowy proboszcz Ks. Damian Pankowiak SDS.
{[description]}

Społeczność Salwatoriańska w Polsce angażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy. Tym, którzy szukają schronienia w naszym kraju, ale również na miejscu. Obecność Salwatorianów, którzy mimo poważnego zagrożenia, pozostali ze swoimi ukraińskimi parafianami, daje możliwość zorganizowania akcji pomocowych w sposób precyzyjny, to oznacza, że na miejsce trafiają rzeczy, które rzeczywiście są niezbędne.
W ostatnim czasie do parafii w Brzozdowcach dotarł transport zorganizowany przez proboszcza parafii pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich. Dzięki wielu ludziom dobrej woli z Trzebnicy, Wrocławia, Obornik Śląskich, Węgorzewa i innych części Polski udało się dostarczyć bardzo wartościowy sprzęt medyczny, który przekazano przede wszystkim do szpitala w Nowym Rozdole, utworzono również ambolatorim w Brzozdowcach. Obornicki proboszcz Ks. Rafał Chwałkowski SDS przy znaczącej pomocy Ks. Adama Ziółkowskiego SDS osobiście dostarczyli dary i przez kilka dni wsparli swoją obecnością brzozdowieckiego proboszcza, co jest szczególnie ważne, zwłaszcza w kontekście informacji o bombardowaniach w rejonie zachodniej Ukrainy.
Pomoc charytatywna przewieziona z Polski nie jest dedykowana parafiom prowadzonym przez Salwatorianów, ale jest również przesyłana na tereny, gdzie tłoczą się działania wojenne. Tak było np. z transportem, który przyjechał z Bielska-Białej do Żydaczowa. Został on przekierowany przez proboszcza Ks. Antoniego Ziebę SDS dalej na wschód kraju.
W najbliższym czasie ma dotrzeć transport tysiąca materacy dla uchodźców przybywających do Brzozdowiec. To efekt zaangażowania Salwatoriańskiego Referatu Misji Zagranicznych i Fundacji Polsat.

Ks. Damian jest zaangażowany również we współpracę z mediami, które szukają informacji na temat sytuacji na Ukrainie.

MOŻESZ POMÓC: http://pomagam.pl/salwatorianie_ukraina

https://wroclaw.gosc.pl/doc/7402753.Proboszcz-z-Obornik-Slaskich-wyjechal-na-Ukraine-Nie-mialem 


Brzozdowce, UA: Pomoc taka, jak trzeba Zobacz galerię