Bilaj, Albania: Młodziankowe świętowanie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bilaj, Albania: Młodziankowe świętowanie

Bilajskie dzieci i młodzież zebrali się w zgraną grupę i wyjechali pod opieką swych duszpasterzy na wycieczkę do Tirany. W liturgiczne święto Młodzianków przedstawiciele młodego pokolenia odwiedzili katedrę w stolicy Albanii. Tam czekało ich ciepłe przywitanie administratora diecezji bpa Georga Frendo OP.
{[description]}

Ksiądz biskup oprowadził dzieci po świątyni, opowiedział o obowiązkach i pracy pasterza diecezji oraz przybliżył im postać zmarłego niedawno metropolity abpa Rroka Mirdity. Po krótkiej modlitwie w krypcie przy grobie arcybiskupa miała miejsce Eucharystia przy głównym ołtarzu katedry.

Następnie uczestnicy wycieczki wyszli na miasto, by podziwiać dekoracje świąteczne. Wesołe miasteczko i jarmark bożonarodzeniowy były miłym zaskoczeniem i wielką atrakcją dla dzieci; podziwianie rękodzieła, kosztowanie smakołyków i szaleństwo na karuzelach to niezapomniane chwile tamtego radosnego dnia. Ostatnim punktem programu była wizyta w kinie i specjalna projekcja filmu wyłącznie dla dzieci. Wycieczka do Tirany w czasie ferii świątecznych przedłużyła obchody Bożego Narodzenia we wspólnym, sympatycznym i ciepłym gronie.


Bilaj, Albania: Młodziankowe świętowanie Zobacz galerię