Bilaj, Albania: Gościnni parafianie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bilaj, Albania: Gościnni parafianie

Niedziela Świętej Rodziny zgromadziła w kościele parafialnym w Bilaj wiernych katolików. Większość z nich stanowiły rodziny, które w trakcie Adwentu przyjęły w gościnę figurkę Dzieciątka Jezus. Z inspiracji br. Erwina i dzięki pomocy dobrodziejów figurka Dzieciątka Jezus przybyła z Polski do Bilaj na początku Adwentu. Od tego momentu dzieci biorące udział w katechizacji zgłaszały chęć przyjęcia Dzieciątka w swym domu. Ich zadaniem było przygotowanie specjalnie udekorowanego miejsca dla figurki.

{[description]}

Następnie rodzinę odwiedzał proboszcz i po wspólnej modlitwie z całą rodziną, błogosławił dom i fotografował domowników z Gościem z Nieba.  W czasie całego Adwentu Dzieciątko Jezus odwiedziło dziesięć domów.

W ubiegłą niedzielę miał miejsce finał akcji. Wszyscy przybyli na Mszę Świętą mogli oglądać na fotografiach dekoracje, jakie przygotowały dzieci w swych domach, kiedy przyjmowały małego Jezusa. Oprócz oglądania zdjęć można też było oddać głos na najładniej wykonaną dekorację.

Niedziela Świętej Rodziny stała się wspólnym świętem dla wszystkich rodzin z Bilaj, tym bardziej dla tych, którzy przez Adwent i oczekiwanie w domach na przyjście Jezusa przygotowali się w do obchodów Bożego Narodzenia.


Albania, Bilaj: Gościnni parafianie 2014 Zobacz galerię