Bielsko-Biała: Oto Jestem

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bielsko-Biała: Oto Jestem

20 listopada 2016 r., w uroczystość Chrystusa Króla, w parafii w Cygańskim Lesie w Bielsku Białej, do posługi liturgicznej przyjęto kandydatów, ministrantów i lektorów. Podczas Mszy Świętej dziecięcej o godz. 11.00 ksiądz proboszcz pobłogosławił siedmiu aspirantów i sześciu ministrantów. Z przejęciem w głosie zaznaczali swoją gotowość słowem: „Jestem!”
{[description]}

W obecności wiernych oraz sporej ilości dzieci kandydatom nałożono komże, rozpoczynając tym samym okres rocznej próby, natomiast ministranci otrzymali peleryny i tuniki.
Do grona Służby Liturgicznej dołączyło także dwóch nowych lektorów. Podczas Eucharystii o godz. 19.15 przyjęli oni alby i Pisma Święte.
Uroczystość uświetniona została przez popołudniowe spotkanie. O godz. 17.30 w dolnym kościele, z najmłodszymi ministrantami spotkało się kilku byłych ministrantów. A przy wspólnym ciastku i herbacie lektorzy prezentowali swoje pasje, którymi żyją na co dzień. W podsumowaniu tego dnia należałoby ująć dwie rzeczy: wdzięczność Panu Bogu za powołanie do Służby Liturgicznej oraz rodzicom za takie poprowadzenie dzieci. Dalej niech pozostanie już tylko modlitwa.   


Bielsko-Biała: Przyjęcia do Służby Liturgicznej Zobacz galerię