Bielsko-Biała: Modlitwa za maturzystę

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bielsko-Biała: Modlitwa za maturzystę

W dniu 3 maja 2016 roku, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski rozpoczęliśmy szturm modlitewny za maturzystów. We Mszy Świętej o godz. 19:00 wzięło udział kilkudziesięciu maturzystów z Bielska-Białej i okolic.
{[description]}

Oprócz samych maturzystów, kościół wpełniali też rodzice, dziadkowie, rodzeństwo – a wszyscy w jednym modlitewnym celu: prosić o światło Ducha Świętego na czas egzaminów oraz opiekę Matki Bożej.
Po homilii tegoroczni maturzyści przy zapalonej świecy wspólnie odmówili modlitwę, a następnie otrzymali błogosławieństwo księdza proboszcza Tadeusza Słoniny. Na zakończenie Mszy św. każdy z nich otrzymał mały prezent - czarny długopis, z imieniem i kontaktem do konkretnej osoby, która przez miesiąc będzie się za niego modliła.
Przez cały czas matur na prośbę księdza biskupa Romana Pindla w kościele palić się będzie specjalna świeca. Mamy nadzieję, że światło Ducha Świętego, które ona symbolizuje pomoże tegorocznym maturzystom zdać nie tylko egzaminy z wybranych przedmiotów, ale przede wszystkim egzamin z życia.