Bielsko Biała: Hospicjum św. Kamila z nagrodą Prezydenta RP

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bielsko Biała: Hospicjum św. Kamila z nagrodą Prezydenta RP

Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej zostało jednym z laureatów Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Wręczone po raz drugi w historii wyróżnienie honoruje szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne, budujące wspólnotę obywatelską.
{[description]}

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 9 listopada w Pałacu Prezydenckim, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. Prezydent wyjaśnił, że nagroda służy podkreśleniu wagi szczególnego rodzaju działalności. „Działalności prospołecznej, proobywatelskiej, propaństwowej, dla Rzeczypospolitej, dla budowania sprawiedliwego państwa, dla budowania czegoś, co moglibyśmy nazwać dobrą, nowoczesną Polską. Bo na pewno państwo, które dostrzega każdego swojego obywatela, także takiego z problemami, jest nowoczesnym państwem” – powiedział Andrzej Duda.
Tegorocznymi laureatami nagrody zostali: lubelski wychowawca młodzieży Jacek Robert Bury - w kategorii „Człowiek”, Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES z Katowic - w kategorii „Instytucja” i Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej - w kategorii „Dzieło”. Nagrodą Specjalną prezydent RP uhonorował wolontariuszy „Łączki”.
Nagrodę dla Hospicjum odebrała z rąk prezydenta dr Anna Byrczek. Na gali byli obecni również wolontariusze Hospicjum w liczbie 26 wraz z duszpasterzami ks. Andrzejem Pacholikiem SDS i ks. Grzegorzem Jabłonką SDS.
Bielsko Biała: Hospicjum św. Kamila z nagrodą Prezydenta RP Zobacz galerię