Bielsko-Biała, Hospicjum św. Kamila: Pielgrzymka do Włoch

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bielsko-Biała, Hospicjum św. Kamila: Pielgrzymka do Włoch

W dniach 13-21 maja 2016 roku, wolontariusze i sympatycy Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej odbyli pielgrzymkę po włoskich sanktuariach. 45 osób pod duchowym przewodnictwem ks. Andrzeja Pacholika SDS i opieką pani Joanny Kubiczek odwiedziły m.in. Asyż, Casia Orvieto, Rzym, Neapol, Pompeje, San Giovanii Rotondo, Loreto.
{[description]}

Pielgrzymowanie jest szczególnie ważne w życiu chrześcijan, gdyż stanowi ono metaforę życia człowieka. Wierzymy, że życie na ziemi jest wędrówką, która prowadzi do Boga, do ojczyzny niebieskiej.

Prawie od początku chrześcijaństwa wierzący i poszukujący Boga udawali się do miejsc świętych dla odnowienia wiary, przebłagania za grzechy i szukania pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. W czasie pielgrzymowania otrzymywali światło wskazujące drogę do Boga i prawdziwego szczęścia. Szczególny charakter posiadały pielgrzymki do Rymu, szczególnego miejsca  męczeństwa świętych Piotra i Pawła. Każdy chrześcijanin nosił pragnienie, by chociaż raz w życiu dotrzeć do szczególnych miejsc kultu świętych różnych epok. 

Tym bardziej wyrażamy wdzięczność Bogu za to, że w Roku Miłosierdzia mogliśmy z wdzięcznym sercem przeżyć szlak pielgrzymi dziękując za 25 lat istnienia Hospicjum św. Kamila i zawierzyć przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Rzymie dalsze lata działalności tego Hospicjum. Chociaż rocznica powstania tego dzieła upłynie w przyszłym roku to już teraz w geście wdzięczności możemy za psalmistą powiedzieć: ”Chwalić Cię będę, Panie, całym sercem moim, opowiem wszystkie cudowne Twe dzieła”.(Ps 9,2)


Bielsko-Biała, Hospicjum św. Kamila: Pielgrzymka do Włoch Zobacz galerię