Albania: Z błogosławieństwem w nowy rok szkolny

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Z błogosławieństwem w nowy rok szkolny

W Albanii wciąż świeci gorące słońce i mimo, iż pogoda i temperatury zachęcają do wyjazdów na plażę, a upały i śródziemnomorski klimat każą jeszcze myśleć o beztroskich wakacjach, to każdego ranka ze swoich albańskich domów dzieci z tornistrami wyruszają do szkoły.
{[description]}

W zeszłym tygodniu rozpoczął się tu nowy rok szkolny. Powrót do szkolnych ławek nie był łatwy, szczególnie dla uczniów z parafii Bilaj, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzili bardzo intensywnie na atrakcyjnych półkoloniach, zorganizowanych przez wolontariuszy WMS w Bilaj i Murqinie.
Pierwsza niedziela nowego roku szkolnego była dniem błogosławieństw. Uczniowie, studenci, nauczyciele i pracownicy szkół z terenu parafii przyszli na Mszę św. prosić o Boże błogosławieństwo na cały rok pracy. W sobotni wieczór błogosławieństwo uczniów i tornistrów odbyło się w kościółku na wzgórzu w Mallkuc-Koder oraz w kościele św. Antoniego, znajdującego się na terenie domu dziecka Betania. Następnego dnia o poranku dzieci i młodzież przyniosła swoje pomoce szkolne do kościoła w Murqinie, by powierzyć się opiece Bożej. Dwie kolejne Msze św. miały miejsce we wsi Mallkuc i Bilaj. Podczas błogosławieństwa wszyscy, którzy przynieśli do kościoła swoje tornistry, plecaki i torby, otrzymali różaniec i obrazek z wizerunkiem św. Józefa. W dwóch miejscowościach: Bilaj i Murqina rozdano nagrody dla najbardziej gorliwych ministrantów i sumiennych dziewcząt, którzy podczas wakacji wykazali się najlepsza frekwencją w służbie przy Bożym ołtarzu. Wszyscy wspólnie dziękowali Bogu za udane i pełne wrażeń wakacje, prosząc jednocześnie o obfite błogosławieństwo na rozpoczynający się i wymagający rok szkolny.  


Albania: Z błogosławieństwem w nowy rok szkolny Zobacz galerię