Albania: Wakacje z wolontariatem

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Wakacje z wolontariatem

Dnia 14 sierpnia br., do wspólnoty Salwatoriańskiej w Bilaj, przyjechało pięcioro wolontariuszy Wolontariatu Misyjnego Salvator. Przez miesiąc swoją posługą będą wspierać miejscowego proboszcza, ojca Wojciecha Poradę SDS. Do ich zadań należy prowadzenie zajęć z dziećmi w kilku miejscowościach oraz dbanie o porządek na terenie kościoła i stacji misyjnej. Poprzez swoją pracę chcą głosić Jezusa Chrystusa.

Dzięki codziennemu uczestnictwu w Eucharystii, rozważaniu słowa Bożego oraz wspólnej modlitwie, mają możliwość formacji duchowej. Praca w Albanii to codzienne odkrywanie jej małych cudów: uśmiechy, serdeczność, tańce, śpiewy i radość bycia razem - to dawanie, ale przede wszystkim otrzymywanie. Wyzwaniem jest przełamywanie swoich barier, nie tylko językowych, ale także ludzkich. Codzienne otwieranie się na bliźniego - patrzenie na niego, jak na siebie samego: oczami Jezusa.
Aktualnie trwają przygotowania do odpustu z okazji święta Jana Chrzciciela. W związku z tym odbywają się intensywne próby do przedstawienia i projektowanie dekoracji kościoła. Wolontariat to posługa, to wyzwanie, to przygoda, która zaczyna się na spalonej słońcem Albanii i trwa do końca życia. Tutaj człowiek doświadcza, czym jest wyrzeczenie, samozaparcie i ofiarne poświęcenie dla drugiego człowieka. Albania i posługa w Bilaj ubogaca i pozwala szybko zrozumieć, co tak na prawdę w życiu jest najważniejsze.

Polecamy się Waszej modlitwie
Dzielni Wolontariusze WMSAlbania: Wakacje z wolontariatem Zobacz galerię