Albania: Świąteczna wyprawa

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Świąteczna wyprawa

Czas ferii świątecznych w Albanii oznacza dla uczniów kilka wolnych dni do zagospodarowania. Jeden z tych dni młodzież z Murqiny postanowiła spędzić razem na wspólnej wycieczce ze swoimi duszpasterzami. Wyjazd miał miejsce o poranku, a jego uczestnicy skierowali się na północ kraju. Pierwszym przystankiem na trasie było miasto Lezhe. Tam młodzież zwiedziła katedrę pod wezwaniem św. Mikołaja i podziwiała szopkę bożonarodzeniową wykonaną przez samego biskupa.

{[description]}

Następnie udali się do seminarium Redemptoris Mater. W seminarium tym formację odbywają klerycy ruchu neokatechumenalnego.  W progach domu formacyjnego przybyłych gości przywitał don Juan Francisco Garsia Martinez. Oprowadził wszystkich po terenie seminarium, opowiedział o codziennym życiu kleryków, wyjaśnił na czym polega droga neokatechumenalna i zrobił wprowadzenie do Eucharystii. Po przygotowaniu liturgicznym i próbie śpiewu miała miejsce Msza św., której przewodniczył rektor seminarium don Carlo Lorenzo Rossetti di Valdalbero.

Kolejnym etapem podróży było największe miasto północnej Albanii, Shkodra. Tam młodzież modliła się w miejscowej katedrze, zwiedziła siedzibę Radio Maryja, spacerowała się po starówce i zajrzała do Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Shkodrze. Zimowy dzień, choć krótki, pełen był wrażeń i niezapomnianych przeżyć.