Albania: Pierwsza Msza 1 Listopada

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Pierwsza Msza 1 Listopada

W uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 12. została odprawiona pierwsza Msza święta w nowo wybudowanym kościele pw. św. Mikołaja w miejscowości Mallkuc-Koder. Po roku prac budowlanych nadszedł długo wyczekiwany moment. Nasza nowa świątynia powstała na fundamentach starego kościoła, który za czasów reżimu komunistycznego został wyburzony (ok. 1967 roku), ponieważ komunistyczny dyktator Enver Hohxa pragnął, aby Albania stała się państwem w pełni laickim.
{[description]}

Z serc wierzących chciano wymazać wiarę, jednak mimo prześladowań ona przetrwała. Wielkim darem jest dla nas starsze pokolenie parafian, dzięki świadectwom których mogliśmy odbudować świątynię według starego wzoru. Dzięki Bogu możemy na nowo odprawiać tu Mszę świętą i dawać ludziom Chrystusa, który na stałe zamieszkał w nowej świątyni.
Prawdziwe spotkanie z Chrystusem Panem we wspólnocie eucharystycznej budzi w sercu radość i przynagla do dzielenia się doświadczeniem wiary. Otrzymanego daru nie można zatrzymać tylko dla siebie. Dlatego każdy z nas, wsparty wymową i mądrością obiecaną dzisiaj przez Jezusa, jest wezwany do dawania osobistego świadectwa i dzielenia się Ewangelią w swoim środowisku. Tak czynili błogosławieni i święci, których słowa mogą być dla nas swoistym przewodnikiem po Eucharystii. Święta Matka Teresa z Kalkuty

br. Jakub Rychlewski SDSAlbania: Pierwsza Msza 1 Listopada Zobacz galerię