Albania: Ministranci na medal

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Ministranci na medal

W Wielki Czwartek, w katedrze archidiecezjalnej w Tiranie, zgromadzili się kapłani z całej diecezji, by wraz ze swoim biskupem odprawić Mszę Krzyżma. Podczas Eucharystii ordynariusz wygłosił homilię, w której zawarł braterską zachętę do kapłanów, by w duchu jedności oddawali się posłudze i wytrwale realizowali się w pięknym powołaniu misyjnym.

 Księża z terenu całej diecezji odnowili przyrzeczenia złożone podczas swych święceń.

Wielki Czwartek jest okazją do podziękowania tym, którzy pomagają kapłanom w pełnieniu ich posługi, czyli ministrantom, lektorom i osobom zaangażowanym w śpiew podczas liturgii.  Liturgiczna Służba Ołtarza gromadzi ludzi, którzy służą przy Chrystusowym ołtarzu. Służba jest dla każdego z nich wielkim zaszczytem, ma ona bowiem w sobie znamię wybrania. Do katedry w Tiranie przyjechali ministranci z Bilaj i Murqiny. Ich zaangażowanie i gorliwość zostały zauważone przez biskupa. Z inspiracji ks. Wojciecha Porady SDS ks. Arcybiskup wręczył ministrantom medale, doceniając ich posługę. Trzech chłopców otrzymało medale za regularną służbę w ciągu ostatnich trzech lat bez opuszczenia ani jednej Mszy św. niedzielnej. Dwóch innych otrzymało już drugi, większy medal, gdyż posiadając już jeden, nadal kontynuowali swą służbę przez kolejne dwa lata, nie opuszczając żadnej Mszy św. niedzielnej.   

Świętowanie radosnego dnia Liturgicznej Służby Ołtarza przeniosło się z katedry na jedyne w Albanii lodowisko. Tam ministranci z trudem stawiali pierwsze kroki na śliskim lodzie.  Albania: Ministranci na medal Zobacz galerię