Albania: Dobroczynni młodziankowie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Dobroczynni młodziankowie

Trzy tygodnie intensywnych przygotowań. Żmudne próby. Szlifowanie tekstu i wytężona praca nad interpretacją. Tak dzieciom z Mallkucza upłynął Adwent - czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz jasełek. Po raz pierwszy dzieci z tej małej wioski miały okazję wziąć udział w misterium bożonarodzeniowym. Dziecięce jasełka miały swą premierę w pierwszy dzień Świąt.
{[description]}

Ciepło przyjęty spektakl zasłużył, by pokazać go szerszej publiczności. W liturgiczne święto Młodzianków młodzi aktorzy wybrali się do Tirany. Wraz ze scholą z domu dziecka Betania zaprezentowali program słowno-muzyczny podopiecznym sióstr Matki Teresy. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. Dzieci z salwatoriańskiej parafii wzięły na siebie obsługę liturgiczną i posługę lektorską, natomiast schola z Betanii zadbała o oprawę muzyczną. We wspólnej Eucharystii wzięły udział dzieci, siostry zakonne, podopieczne domu opieki i zaproszeni goście. Po części modlitewnej przyszedł czas na wrażenia artystyczne. Spektakl dopracowany z dbałością o najmniejsze szczegóły zachwycił zaangażowaniem młodych wykonawców, śpiewem radosnego chóru oraz głęboką treścią o narodzinach Zbawiciela Świata. Czas spędzony w domu sióstr Matki Teresy z Kalkuty pełen był pozytywnych wrażeń, moc emocji i radości. Możliwość kontaktu z Misjonarkami Miłosierdzia otworzyło serca dzieci na potrzeby innych ludzi i dało motywację do szukania okazji, by w codziennym życiu nieść pomoc innym. Po zakończonym spotkaniu mali artyści udali się do kina.
Z okazji swego święta zasłużyli, by w świątecznej atmosferze obejrzeć pouczający i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji film.


Albania: Dobroczynni młodziankowie Zobacz galerię