Albania, Bilaj: Mocni w Duchu

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania, Bilaj: Mocni w Duchu

W niedzielę, 1 maja 2016 roku w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Bilaj grupa ponad trzydziestu osób przyjęła sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu był administrator apostolski diecezji Tirana-Durres ks. bp Georg Frendo OP.
{[description]}

W życiu każdej parafii nastaje moment, kiedy młode pokolenie gotowe jest wziąć na siebie odpowiedzialność za wzrost i rozwój swej wiary. Po latach formacji i troski o należytą relację z Panem Bogiem przychodzi czas, by z pomocą łaski Ducha Świętego podjąć najwspanialszą przygodę życia z Bogiem.

Młodzież parafii Bilaj odważnie przyjęła na siebie obowiązki wypływające z wyznawanej wiary. Bierzmowani pochodzili ze wszystkich wiosek należących do parafii, tj. Bilaj, Murqina, Mallkuc, Mallkuc-Koder i Fshati Betania. W tm samym dniu, podczas Eucharystii piętnaście osób przyjęło Pierwszą Komunię Świętą. Dzieci pierwszokomunijne podarowały księdzu biskupowi mitrę, a wychowankowie domu dziecka w Betanii uświetnili uroczystość chóralnym śpiewem. Tłumy wiernych miały okazję wspólnie modlić się za swoich braci i siostry, którzy tego dnia przyjęli po raz pierwszy komunię św. oraz sakrament bierzmowania. Nowe pokolenie wiernych napełnionych mocą Ducha Świętego to ogromny dar dla parafii i nadzieja na przyszłość dla odradzających się wspólnot chrześcijańskich w Albanii. 


Albania, Bilaj: Mocni w Duchu Zobacz galerię