Aktualności

Sylwester z RMS-em
RMS-owy Sylwester odbył się w Trzebnicy i co ciekawe trwał aż 4 dni. Rekolekcje trwały od 29.12.2017 r. do 1.01.2018 r. Przez większość spotkania skupialiśmy się na temacie związanym z narodzinami Jezusa i początkach jego życia – spotkania z Symeonem i Anną.
Albania: Dobroczynni młodziankowie
Trzy tygodnie intensywnych przygotowań. Żmudne próby. Szlifowanie tekstu i wytężona praca nad interpretacją. Tak dzieciom z Mallkucza upłynął Adwent - czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia oraz jasełek. Po raz pierwszy dzieci z tej małej wioski miały okazję wziąć udział w misterium bożonarodzeniowym. Dziecięce jasełka miały swą premierę w pierwszy dzień Świąt.
Ponice: Wdzięczność wobec Proboszcza
W uroczystość Bożego Narodzenia w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Ponicach, o godz. 11. została odprawiona uroczysta Msza św. za długoletniego proboszcza (1987-2009) tejże parafii i budowniczego kościoła, śp. ks. Tadeusza Glenia, salwatorianina. Uroczystej Eucharystii przewodniczył prowincjał salwatorianów ks. Piotr Filas SDS.
Warszawa: Studentplusowe przygotowania do Świąt
Adwent to czas szczególnych przygotowań, to również czas oczekiwania, w trakcie, którego podejmujemy refleksję nad zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Jako młoda wspólnota, która pragnie przybliżać się do Boga podjęliśmy kilka ważnych inicjatyw i działań, aby uczynić ten czas dla nas owocnym.
Ukraina, Brzozdowce: Z Trzebnicy pod ukraińską choinkę
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, każdy z nas to wie. To czas dobroci, ciepła i życzliwości. Z nią, po raz kolejny, spotkały się dzieci z parafii w Brzozdowcach na Ukrainie.
Życzymy Wam!
Wszystkim Przyjaciołom, Sympatykom i Dobrodziejom Rodziny Salwatoriańskiej oraz Odwiedzającym tę stronę, składamy najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe, modląc się o Boże błogosławieństwo dla Was. Salwatorianie
Ukraina, Brzozdowce: Polskie świętowanie.
W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, w Towarzystwie Pomocy Polakom „Wielkie Serce”, w Nowym Rozdole na Ukrainie, odbyło się świąteczne spotkanie. Podczas świętowania dzieci ze szkoły języka polskiego przedstawiły tradycyjne polskie jasełka.
Strona 8 z 8

Archiwum aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010