Aktualności

Elbląg: Pomagamy Kryspinowi
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej i Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych Lepszy Elbląg zorganizowali Charytatywny Turniej Streetballa dla Kryspina Iwańczuka.
Śladami Ojca Jordana
Od 1 do 5 maja br. odbyła się Pielgrzymka Śladami Ojca Jordana, w której uczestniczyło piętnastu kleryków, pięciu braci zakonnych, sześciu księży i jedna siostra salwatorianka z Bagna. Na trasie, która liczyła 2500 km, pielgrzymi odwiedzili dom urodzenia i parafię chrztu w Gurtweil, gdzie byli przyjęci przez mieszkających tam salwatorianów ks. Bernharda Fuhrmanna i ks. Petera Daubnera.
Krzywin: XIV Mistrzostwa Polski LSO
Grupa 13 chłopców z parafii Niepokalanego Serca NMP z Krzywina, wraz z ks. Markiem, udała się do Skierniewic i Sochaczewa, gdzie w dniach od 30 kwietnia do 2 maja odbyły się XIV Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KNC w piłce nożnej halowej.
Elbląg: Modlitwa za egzaminowanych
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zorganizował w Elblągu adorację w intencji ósmoklasistów i gimnazjalistów, prosząc dla nich o pomyślny przebieg egzaminu.
Alleluja
Hallelujah, הללויה, alléluia, αλληλούια, aleluya, аллилуйя… Wszystkie narody wołajcie z radością Alleluja - Chwalcie Pana!
Msza Krzyżma Świętego, Wielki Czwartek 2019, Tirana, Albania
Medalowy Wielki Czwartek
Po czterdziestodniowym Wielkim Poście nadszedł długo oczekiwany czas obchodów Świąt Wielkanocnych. Msza Krzyżma zgromadziła w katedrze archidiecezjalnej Św. Pawła w Tiranie wiernych z różnych stron i miejscowości. Nie zabrakło w nich również naszych salwatoriańskich współbraci.
Fr. Francis Jordan School for Formators
Inauguracja dwuletniej Międzynarodowej Szkoły Formatorów Salwatoriańskich O. Franciszka Jordana. W niedzielę, 24 marca 2019 r., rozpoczęły się w Rzymie zajęcia dwuletniej Międzynarodowej Szkoły Formatorów Salwatoriańskich O. Franciszka Jordana.
Warszawa: Rozkręcając wiarę…
30 marca grupa ok. 90 wytrwałych rowerzystów, pokonała trasę z salwatoriańskiej parafii w Warszawie do sanktuarium marianów w Górze Kalwarii. Charakter pielgrzymki miał wymiar pokutny i był związany z przeżywanym aktualnie w Kościele Wielkim Postem.
Zamieszkał w Sercu Boga
Dnia 27 marca 2019 roku w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, odbył się pogrzeb Śp. Ks. Andrzeja Urbańskiego SDS, wieloletniego misjonarza i przełożonego generalnego Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.
Elbląg: Pomoc ubogim
W sobotę dnia 23.03.br. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Szkolne Koło Caritas „Lepszy Elbląg” zorganizowało Charytatywny Turniej Siatkówki oraz Tenisa Stołowego dla Ubogich.
Strona 6 z 7

Archiwum aktualności

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010