Artykuły 2018

Bilaj: Odpustowy Dzień Wspólnoty
Koniec sierpnia niesie ze sobą wizję nieuchronnego pożegnania z Albanią, gdyż wielu parafian z Bilaj wraca do swych domów i pracy na emigracji we Włoszech, czy Grecji. Swoją misję kończą również wolontariusze Wolontariatu Misyjnego Salvator, którzy przez cały miesiąc pełnili tutaj posługę ewangelizacyjno-charytatywną.
Pożegnanie: Śp. Ks. Jan Tryboba SDS, 1940-2018
Dnia 29 sierpnia 2018 roku w Fortalezie, swą ziemską pielgrzymkę zakończył misjonarz salwatoriański wiele lat posługujący w Brazylii.
Nowy Generał Salwatorianów
Ks. Milton Zonta został ponownie wybrany Przełożonym Generalnym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie).
Idźcie i zapalajcie wszystkich!
To hasło XIX Kapituły Generalnej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, która od 13 sierpnia br. odbywa się w St. Ottilien w Niemczech. Bierze w niej udział 48 ojców kapitulnych z różnych narodów, kultur i mentalności. Polskę reprezentuje 10 kapłanów.
Pożegnanie: Śp. Ks. Czesław zak. Zenon Zgudziak SDS (1924-2018)
Dnia 14 sierpnia 2018 roku w Mikołowie zmarł najstarszy polski salwatorianin Ks. Zenon Zgudziak. Wspólnota prowincji żegna wieloletniego misjonarza, prowincjała, wychowawcę i niestrudzonego apostoła Miłosierdzia Bożego.
Swalawa: Spotkanie młodzieży
W dniach od 10 do 12 sierpnia tego roku w Swalawie na Ukrainie, na Zakarpaciu, odbyło się już kolejne, VIII spotkanie młodzieży. Tematem głównym tegorocznego spotkania było: „Ty Jesteś drogą, prawdą i życiem”. Na spotkanie przyjechało około 90 osób z różnych zakątków Zakarpacia: Dołgie, Pereczyn, Użhorod, Mukaczewo i z innych parafii.
Merrillville: XXXI Pielgrzymka polonijna
W dniach od 11 do 12 sierpnia odbyła się kolejna piesza polonijna pielgrzymka z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville. Organizowane przez polskich salwatorianów dwudniowe rekolekcje w drodze, przebiegały w tym roku pod hasłem: „Pod płaszczem Maryi”.
Albania: Jakubowy dzień
Droga do grobu św. Jakuba w Hiszpanii to największy szlak pielgrzymkowy w Europie. Wierni różnych narodowości i wyznań, indywidualnie czy grupowo, wyruszają w pątniczą podróż, by dotrzeć do Santiago de Compostela i pomodlić się przy relikwiach świętego Apostoła. Kult św. Jakuba Starszego dotarł również do Albanii.
CFD Kraków: Kard. Sarah poprowadzi rekolekcje
„Dla mnie żyć to Chrystus” (Flp 1, 21). Wrócić do pierwotnej miłości - REKOLEKCJE DLA DUCHOWNYCH I OSÓB KONSEKROWANYCH 1-3 lutego 2019 - ZAPOWIEDŹ -
Ukraina: Poświęcenie kościoła w Podpolozziu
W niedzielę 22 lipca 2018 roku, w wiosce Podpolozzia na Ukrainie, na Zakarpaciu, gdzie pracują Salwatorianie od 2010 roku, odbyło się poświęcenie nowego kościoła. Głównym celebransem uroczystości był ordynariusz diecezji mukaczewskiej JE bp Antoni Majnek. W uroczystej liturgii uczestniczyli goście z Polski: ks. Józef Figiel SDS Prowincjał Salwatorianów i ks. Leszek Kopiec dyrektor Wydawnictwa Salwator. Obecni byli również miejscowi duszpasterze: ks. Tomasz Koza SDS i ks....
Strona 3 z 12

Archiwum aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010