Artykuły 2018

100 km 100 osób i wyjątkowa Patronka
13 października blisko 100 osób pokonało rowerami trasę z salwatoriańskiej parafii w Warszawie do sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie i z powrotem. Pielgrzymi ruszyli pod hasłem „Rozkręcamy wiarę”.
Katolicki Nobel dla Hospicjum św. Kamila
13 października na Zamku Królewskim w Warszawie, wolontariusze bielskiego hospicjum domowego, prowadzonego przez doktor Annę Byrczek, zostali nagrodzeni TOTUS-em, w kategorii „Promocja godności człowieka”.
Kurs animatorów RMS i SOP
W dniach od 5 do 7 października w Trzebnicy odbyła się pierwsza w tym roku część kursu dla animatorów. Było to wydarzenie historyczne, ponieważ oprócz rekordowej liczby uczestników (ponad 60 osób) trzebnicki Biały Dom gościł nie tylko młodzież z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, ale także przedstawicieli Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań z księżmi Łukaszem Aniołem i Łukaszem Karasińskim na czele. Cieszymy się, że po przerwie powróciła współpraca tych dwóch apostolatów w...
Oborniki Śl.: Koncert organowy ku czci Założyciela
23 września 2018 r. z racji 100 rocznicy śmierci Sługi Bożego Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, w kościele pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich, odbył się koncert organowy pt. „To jest życie wieczne, aby poznali Ciebie…”. Na organach zagrał dr hab. Bogusław Raba.
RMS: Podsumowanie wakacji
Oficjalnie zakończyliśmy wakacje z RMS-em! W czasie wakacji odbyły się następujące spotkania: 25 Salwatoriańskie Forum Młodych „Można inaczej”, rekolekcje letnie w Węgorzewie, pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę, rekolekcje w Międzybrodziu Bialskim, podsumowanie wakacji młodzieżowych w Trzebini czuwaniem młodzieżowym. Od Forum Młodych dużo się działo - wiele osób zapragnęło poznać Pana Boga i zmienić swoje życie.
Brooklyn: 25 lat posługi Salwatorianów
Dwadzieścia pięć lat temu Salwatorianom została powierzona parafia Matki Bożej Pocieszenia na Brooklynie (Nowy Jork). Z tej okazji w niedzielę 30 września br. została odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Witolda Mroziewskiego,
Bielsko Biała: Dożynki u Salwatorianów
Miniona niedziela (23 września 2018 r.) upłynęła w bielskiej wspólnocie Salwatorianów na świętowaniu Dożynek Parafialnych. Dożynki to tradycyjny polski zwyczaj, w którym dziękujemy Bogu za otrzymane plony, ale także dziękujemy rolnikom za chleb, plony i owoce ich całorocznej pracy.
Konni pielgrzymi u Matki Bożej Bolesnej
Msza św. odpustowa w Sanktuarium NMP Bolesnej w Łozinie była centralnym punktem Jubileuszowej X Archidiecezjalnej Pielgrzymki Sympatyków i Miłośników Koni. Eucharystii – podczas której przy świątyni zatrzymali się również czworonożni „uczestnicy” pielgrzymki – przewodniczył o. Jarosław Krawczyk CSsR. Redemptorysta zauważył w homilii, że gdy tylko Jezus zaczyna mówić o męce, krzyżu, śmierci, Jego uczniowie stają się jakby głusi. – Przyjąć Jezusa to przyjąć prawdę krzyża –...
Bielsko Biała: Z Ojcem Jordanem przez życie
8 września dla wszystkich Salwatorianów na całym świecie jest dniem szczególnym, gdyż wspominamy narodziny dla nieba naszego Założyciela Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Data 8 września 2018 rok była tym szczególniejsza, że to 100. rocznica śmierci naszego Czcigodnego Ojca.
CFD Kraków: Szkoła Wychowawców Seminariów Duchownych – rok drugi
Abp Marek Jędraszewski do formatorów seminaryjnych i zakonnych: Kapłan, uformowany sługa Słowa i Eucharystii, posłany, aby poznali... „Kapłan uformowany jako sługa Słowa i sługa Przenajświętszej Eucharystii to człowiek, - dzięki łasce Ducha Świętego i wiernemu zdążaniu za Mistrzem i Panem -, posłany i ciągle posyłany przez Kościół, aby innym otwierały się oczy i aby inni Jego, Chrystusa, mogli poznać (por. J 17, 3)” – mówił abp Marek Jędraszewski w homilii, 17 września...
Strona 3 z 13

Archiwum aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010